-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
روغن هیدرولیک با کیفیت

روغن هیدرولیک با کیفیت | مرکز پخش کینی اویل

روغن هیدرولیک با کیفیت

روغن هیدرولیک با کیفیت چه مشخصاتی دارد؟ برای ماشین آلات هیدرولیک چه روغنی مناسب است؟ ماشین‌آلات با محصولاتی استاندارد به درستی کار می‌کنند. بسیاری از عملکردهای اشتباه روانکارها باعث اختلال در عملکرد دستگاه‌ها شده و کاهش طول عمر ماشین آلات و تجهیزات مرتبط با آن را در پی دارد.

مشخصات روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک یک مایع صنعتی است که در سیستم‌های هیدرولیکی استفاده می‌شود. در این سیستم‌ها سیال اصلی روغن است و با تحت فشار قرار گرفتن تبدیل نیرو را انجام می‌دهد. دلیل اصلی استفاده از روغن‌های هیدرولیک تراکم پذیری تقریباً صفر این روغن‌ها است.

روغن‌های هیدرولیک به دلیل تراکم پذیری ناچیزی که دارند می‌توانند در سیستم‌های هیدرولیکی تحت فشار به خوبی عمل کنند. شرکت‌های پتروشیمی این روغن‌ها را در انواع مختلف تولید کرده تا محصولی مناسب با سیستم‌های هیدرولیکی متنوع استفاده شود. مجموعه کینی اویل به شما پیشنهاد می‌کند پیش از تهیه و خریداری کردن روغن صنعتی هیدرولیکی سعی کنید توصیه سازنده دستگاه را مطالعه فرمایید.

روغن هیدرولیکی را با مقدار ویسکوزیته و گرید مناسب که مورد تأیید سازنده دستگاه است انتخاب کنید. گاهی با توجه ‌به شرایط جوی و آب‌وهوایی مجبور به استفاده از روغن هیدرولیک با ویسکوزیته و گرید متفاوت هستید هرگز از روغن دیگری مثل روغن گیربکس یا روغن‌موتور به‌ جای روغن هیدرولیک در دستگاه خود استفاده نکنید زیرا هر نوع روغنی برای جا و مکان مربوط به خود در دستگاه طراحی و ساخته شده است و با این کار ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری به دستگاه وارد شود برای خرید روغن صنعتی با بخش فروش مجموعه کینی اویل تماس بگیرید تا کارشناسان ما ما شما را در خریدی مطمئن و به صرفه راهنمایی کنند.

طبقه بندی روغن‌های هیدرولیک

روغن‌های هیدرولیک در مکان‌ها سیستم‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای عملکرد بهتر سیستم هیدرولیک باید روغن‌های هیدرولیک مناسبی انتخاب شود. به همین دلیل این روغن‌ها در مدل‌های متنوع تولید شده‌اند. هر کدام از روغن‌های هیدرولیکی خواص منحصربه‌فردی دارند و با هم متفاوت هستند.

فسفات استر

روغن‌ هیدرولیک فسفات استر با نشان اختصاری HFDR در مقابل حرارت مقاوم است. به همین دلیل در سیستم‌های با حرارت بالا که احتمال آتش سوزی یا شعله‌ور شدن روغن وجود دارد بهتر است که از این گروه روغن‌های هیدرولیکی استفاده شود. در محیط‌های صنعتی مثل کارخانه‌های ذوب فلزات یا تولیدی، برای درب کوره‌ها یا دستگاه‌های تزریق پلاستیکی از روغن‌های فسفات استری استفاده می‌شود.

مدل‌های فسفات استری از نظر روان‌کاری تقریباً شبیه روغن‌های معدنی است. البته استفاده از این روغن صنعتی نیاز به رعایت نکات دیگری هم دارد زیرا روغن‌های فسفات استر به برخی از فلزات، رنگ‌ها و پلیمرها آسیب می‌زند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقالات ۱۰ ایراد در روغن کاری قطعات ، تفاوت روغن هیدرولیک با روغن صنعتی معمولی را مطالعه بفرمایید.

سیالات آب گلیکول

 

روغن هیدرولیک با کیفیت

روغن هیدرولیک با کیفیت

 

در روغن‌های هیدرولیک آب گلیکول میزان روان‌کاری کمتر از روغن‌های معدنی است و به دلیل استفاده از آب در ترکیب این نوع روغن‌های هیدرولیکی کاربرد آن محدود شده است. وقتی که آب در ترکیب وجود دارد میزان تبخیر روغن خیلی زیاد می‌شود به همین دلیل روغن دیگر در محیط‌هایی با دمای بالا عملکرد خوبی ندارد. البته آب موجود در روغن در برابر انجماد مقاوم است.

مدلهای محلول شیری آب در روغن

روغن هیدرولیک آب در روغن یک سیال مقاوم در برابر آتش است که در آن قطرات آب وجود دارد. با وجود آب در ترکیب روغن دیگر نمی‌توان قدرت روان‌کاری بالایی انتظار داشت. به همین دلیل مدل‌های شیری آب در روغن گزینه خوبی برای روان‌کاری سیستم نیستند. حدود 40 درصد این روغن صنعتی را آب تشکیل می‌دهد. به دلیل وجود درصد بالای آب بهتر است که این روغن‌ها در دمای 25 درجه سانتی‌گراد به کار روند. درضمن بالا رفتن حرارت در خاصیت ضد آتش سوزی سیال اثر منفی دارد.

سری محلول‌های شیری روغن در آب

آب یکی از مایعاتی است که تراکم پذیری بسیار ناچیزی دارد و با اضافه کردن مقداری روغن به آب می‌توان به یکی از مدل‌های روغن‌های هیدرولیک رسید. اما این نوع روغن توان روان‌کاری زیادی ندارد و فقط خاصیت ضد اشتعال قابل قبولی ارائه می‌دهد. به همین دلیل این نوع از روغن‌های هیدرولیکی بیشتر در پمپ‌های فشار پایین استفاده می‌شود که در این پمپ‌ها نباید فشار کمتر از نیم بار شود زیرا در لوله‌های کاویتاسیون ورود هوا به لوله‌ها اتفاق می‌افتد. درضمن زمانی که روانکار صنعتی در سیستم ساکن است آب از روغن جدا شده و پس از شروع مجدد دوباره ترکیب خواهند شد.

مراقبت و نگهداری روغن صنعتی هیدرولیک

 

روغن هیدرولیک با کیفیت

روغن هیدرولیک با کیفیت

 

برخی از موارد سبب کم شدن عمر روغن صنعتی هیدرولیک می‌شود در نتیجه دقت به شرایط نگهداری این روغن بسیار مهم است. رعایت برخی نکات به افزایش طول عمر روغن شما کمک می‌کند. اگر قصد دارید به طور صحیح از روان‌کارها و روغن صنعتی هیدرولیک نگهداری کنید باید بدانید که لازم است این محصول در مکانی سرپوشیده و دور از نور آفتاب نگهداری شود و در برابر بارش باران و برف نباشد. چون باعث از بین رفتن خواص روغن شده و عمر آن را کم می‌کند. دقت داشته باشید اگر که روغن در محدوده دمای 20 درجه سانتی‌گراد قرار گیرد کیفیت آن حفظ می‌شود.

زمان تعویض روغن هیدرولیک

یکی از مواردی که در عمر روغن هیدرولیک مهم است تعویض به موقع آن است. مؤثرترین شیوه برای بیشتر کردن عمر روغن هیدرولیک آنالیز روغن برای مشخص کردن زمان مطلوب تعویض است. هوا از عوامل اصلی اکسیداسیون روغن است و ورود آن به روغن روی سرعت اکسیداسیون اثر دارد. اگر چه ممکن است تا حدود ۱۰ درصد حجم روغن هوا باشد ولی با مدیریت مناسب باید تمام مقدار موجود هوا در روغن به حداقل برسد. کنترل نشتی خطوط مکنده، کنترل زمان ماندگاری روغن در مخازن و جلوگیری از ورود آلودگی‌هایی مثل آب و ذرات که به ورود هوای بیشتر کمک می‌کنند بسیار مهم است.

آب اثرات منفی مختلفی بر روغن هیدرولیک دارد. آزمون‌های مهم برای آنالیز شامل بررسی عدد اسیدی و عدد بازی است که از آن برای برنامه ریزی جهت تعویض روغن هیدرولیک استفاده می‌شود. دقت داشته باشید که هرگز نباید دو مدل روغن هیدرولیک را با هم مخلوط کنید و همیشه پمپ هیدرولیک خود را با استفاده از دستگاه ساکشن از روغن قدیمی خالی کنید و سپس روغن جدید را به آن اضافه کنید.

شرکت کینی اویل ارائه دهنده انواع روغن هیدرولیک است و این محصولات را کاملاً استاندارد تولید کرده و به صنایع داخلی ارائه می‌کند. کینی اویل یکی از فعال‌ترین مجموعه‌های مشاور، تهیه و عرضه مستقیم انواع فرآوردهای نفتی فروش روانکارو روغن‌های صنعتی با برندهای معتبر داخلی است.از شما دعوت می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر برای قیمت روغن هیدرولیک و خرید روغن هیدرولیک با مشاوران کینی اویل تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه ها (4)

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*