-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
5 کاربرد روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ

5 کاربرد روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ | کینی اویل

5 کاربرد روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ 

امروزه با پیشرفت علم و صنعت، روانکارهای صنعتی زیادی برای استفاده‌های مختلف در بازار وجود دارد که روغن انتقال حرارت یکی از پرکاربردترین آنهاست. در اینجا قصد داریم 5 کاربرد روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ همراه با مزایا و ویژگی‌های آن را برای شما بیان کنیم.

برای خرید روغن صنعتی انتقال حرارت ما مرکز معتبر و خوشنام کینی اویل در تهران را به شما معرفی می‌کنیم. این مجموعه با داشتن چندین سال سابقه در عرصه فروش انواع روغن صنعتی، به عنوان یک مرکز خرید معتبر در میان صنعتگران زیادی شناخته شده است. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت کینی اویل، طیف وسیعی از انواع محصولات صنعتی را مشاهده کرده و به راحتی به‌صورت تلفنی یا آنلاین سفارش خرید خود را انجام دهید. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله خرید روغن های حرارتی با کیفیت مرغوب و قیمت ارزان مراجعه فرمایید.

روغن انتقال حرارت چگونه روانکاری است؟

باید بگوییم روغن صنعتی انتقال حرارت یکی از پرمصرف‌ترین روانکارها است که در صنایع مختلف از جمله صنعت چاپ، صنعت چوب، صنعت فولاد، صنعت پتروشیمی و.. کاربرد دارد اگر علاقه‌مند به‌دانستن اطلاعات بیشتری هستید توصیه می‌کنیم مقاله کاربرد روغن انتقال حرارت در انواع صنایع را مطالعه فرمایید.

همان طوری که می‌دانید دستگاه‌های صنعتی در طول انجام فعالیت‌های خود گرمای زیادی را تولید می‌کنند. این تولید گرما اگر دفع و کنترل نشود، می‌تواند سلامت دستگاه و ماشین آلات را به‌خطر بیندازد.

روغن انتقال حرارت در صنایع نام برده با انتقال گرما به خارج از دستگاه، سبب افزایش طول عمر قطعات و ماشین آلات می‌شود. استفاده از یک روغن انتقال حرارت با کیفیت برای صنعتی مثل صنعت چاپ بسیار ضروری و حیاتی است.

نحوه عملکرد روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ چگونه است؟

استفاده از دستگاه‌های بویلر در صنعت چاپ به‌خوبی فرایند گرمایش و خشک کردن را انجام می‌دهد. دستگاه بویلر دیگ‌های بخار و روغن دارند و سوخت مورد نظر در داخل آن قرار می‌گیرد.

روغن انتقال حرارت را در داخل دیگ‌های مخصوص بویلر می‌ریزند که می‌تواند عملکرد بسیار مهم و منحصر بفردی داشته باشد. در زیر به چند مورد از مهم‌ترین  کاربردها و مزیت‌های روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ اشاره می‌کنیم:

عدم رسوب پذیری

 

 

5 کاربرد روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ 

5 کاربرد روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ

 

سوخت و روغن‌های صنعتی متنوعی در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر کدام با داشتن مزایا ممکن است معایب خاص خودشان را هم داشته باشند.

ممکن است بعضی از روانکارها فرایند ایجاد رسوب را سریع‌تر کرده و باعث ایجاد مشکلاتی شوند. یکی از بهترین ویژگی‌های روغن انتقال حرارت، عدم رسوب پذیری آن است که این می‌تواند مهم‌ترین کاربرد آن محسوب شود.

کاستن از میزان غلظت آلاینده ها

انواع آلاینده‌ها می‌توانند به‌میزان زیادی روی محیط زیست تأثیر منفی بگذارند و سلامت انسان و دیگر جانداران محیط را به‌خطر بیندازند. روغن‌های انتقال حرارت علاوه بر اینکه کاربرد و وظایف مربوط به خودشان را دارند به‌میزان چشمگیری می‌توانند غلظت آلاینده‌ها را کاهش دهند.

 پایداری حرارتی بالا و غیر قابل اشتعال

حرارت در بویلرها بسیار بالاست و اگر روغن مورد استفاده غیرقابل اشتعال نباشد ممکن است موجب آتش سوزی شود. روغن حرارتی با کیفیت این ویژگی غیر قابل اشتعال بودن را دارد و صنعتگران به راحتی و بدون دغدغه از آن استفاده می‌کنند. پایداری حرارتی در این روانکار باعث می‌شود تا دمای روغن ثابت بماند و فرایند در صنعت چاپ به‌خوبی طی شود.

غیر سمی بودن

متأسفانه بعضی از روغن‌های انتقال حرارت سمی هستند و ممکن است خطراتی را برای افرادی که در آن محیط کار می‌کنند در پی داشته باشد. توصیه می‌شود برای حفظ سلامتی کارکنان و افراد مشغول به‌کار در کارگاه یا کارخانه حتماً از روانکار حرارت غیر سمی استفاده کنید.

ضد خوردگی

خاصیت ضد خوردگی در روغن حرارتی جزء ویژگی‌های ضروری این روانکار است. در صورتی که روغن حرارتی ویژگی ضد خوردگی خوبی نداشته باشد، بویلرها به شدت آسیب می‌بینند و در نحوه کارکرد آن اختلال وارد می‌شود.

ویسکوزیته مناسب در روغن انتقال حرارت باید چگونه باشد؟

داشتن ویسکوزیته مناسب مهم‌ترین ویژگی روغن انتقال حرارت است. این ویژگی کاملاً با میزان خوردگی لوله ارتباط دارد. اگر روغن انتقال حرارت ویسکوزیته بالایی داشته باشد، کارایی روغن زیاد بوده و عملیات حرارت درون سیستم به‌خوبی و با کارایی بالا انجام می‌شود.

مهمترین ویژگی‌ های عمومی که روغن انتقال حرارت باید داشته باشد

 

5 کاربرد روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ

5 کاربرد روغن انتقال حرارت در صنعت چاپ

 

  • نقطه جوش بالا
  • سازگاری با دیگر روانکارها
  • واکنش پذیری مناسب با آب
  • فشار بخار پایین در دمای زیاد
  • انتقال مناسب حرارت
  • بدون بو

چه عواملی باعث کاهش خواص و ویژگی‌های روغن انتقال حرارت می‌شود؟

بعضی از شرایط هستند که طول عمر مفید این نوع روغن صنعتی را کاهش می‌دهد. به‌طورطبیعی در حین کار روغن حرارتی با اکسیژن ارتباط دارد. در هنگام  واکنش روغن با اکسیژن، اسیدهایی تولید می‌شود که احتمال خوردگی را در روانکار زیاد می‌کنند.

باید روغن مورد استفاده مقاومت خوبی در برابر اکسیده شدن داشته باشد. همچنین در طی فرایند صنعتی ترکیبات مختلفی مانند رسوب، گرد وخاک و… در روغن ایجاد می‌شود که اکسیداسیون در روغن را افزایش می‌دهند.

چه زمانی باید روغن  انتقال حرارت را تعویض کرد؟

روغن حرارتی معمولاً باید عمر و کارایی مناسبی در برابر حرارت و آلودگی‌های محیطی داشته باشد. بهتر است به‌طور منظم از طرف یک کارشناس هر ساله ویژگی‌های روغن مورد استفاده دستگاه را بررسی کرده تا در صورت نیاز سریع نسبت به تعویض آن اقدام شود. اکثر روغن‌های انتقال حرارت تا چندین سال عمر مفید دارند و به‌خوبی کیفیت خود را حفظ می‌کنند مگر اینکه زیاد در معرض اکسیژن و آلودگی قرار بگیرند.

فروش انواع روغن انتقال حرارت در کینی اویل

در حال حاضر با وجود انواع مرکز خرید، می‌توان به‌ راحتی به‌صورت حضوری یا آنلاین خرید خود را از فروشگاه‌های مختلفی انجام داد. اما نکته‌ مهم خرید یک محصول از مرکزی معتبر است تا بتوان روانکاری قابل اعتماد و با کیفیتی را تهیه کرد.

کینی اویل سال‎‌هاست با داشتن سابقه طولانی در فروش انواع روغن صنعتی و انواع روغن انتقال حرارت به صنعتگران مختلفی در سراسر ایران توانسته است مورد اعتماد مشتریان زیادی قرار بگیرد.

خوشبختانه شرایط انبار و نگهداری انواع روانکار در کینی اویل طوری است که کاملاً استاندارد بوده و باعث حفظ خواص و ویژگی های روغن تا زمانیکه به‌دست مشتری می‌رسد.

شما می‌توانید با خیالی آسوده روانکار مورد نیاز خود را از این مجموعه سفارش داده تا در صورت موجودی در انبار در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه برای شما به هر نقطعه‌ای ارسال شود. کارشناسان ما در کینی اویل آماده هستند تا شما را به خوبی راهنمایی کنند و اطلاعات لازم را در زمینه روانکارهای مختلف در اختیارتان قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*