-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
۷ کاربرد روانکار صنعتی در کارخانه ذوب آهن

۷ کاربرد روانکار صنعتی در کارخانه ذوب آهن

۷ کاربرد روانکار صنعتی در کارخانه ذوب آهن

در این مقاله با ما همراه باشید تا ۷ کاربرد روانکار صنعتی در کارخانه ذوب آهن را با هم بررسی کنیم و ببینیم چه روانکاری در تولید فولاد مناسب‌تر است. ما به شما می‌گوییم که اهمیت استفاده از روانکارها در صنعت چقدر زیاد است. صنعت فولاد مقررات زیادی در مورد ایمنی و محیط زیست دارد. علاوه بر این، عموم مردم از شما انتظار دارند که مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را کاهش دهید. ما از شما با روش‌های استاندارد برای اثبات افزایش بهره‌وری انرژی خود با روان کننده‌های تخصصی پشتیبانی می‌کنیم.

روان کننده مناسب در کارخانه ذوب آهن

روان کننده‌های مورد استفاده در تولید فولاد باید به طور مداوم در شبانه روز و در شرایط سخت کار کنند. کارخانه‌های فولاد هزینه‌های سرمایه گذاری بالایی دارند. باید تولید بدون وقفه انجام شود، تا سرمایه گذاری‌ها به نتیجه برسد و هرگونه توقف تأثیر مستقیم بر درآمد دارد. باید عناصر ماشین برای مدت طولانی به طور قابل اعتماد کار کنند. روان کننده‌ها در معرض دمای بالا، بارهای زیاد، آب، بخار و محیط‌های تهاجمی قرار دارند. روان کننده‌های استاندارد قادر به تحمل این شرایط برای مدت طولانی نیستند و نیاز به تعویض دارند. برای اطمینان از بازده سرمایه گذاری، روغن‌های صنعتی تخصصی را برای کل فرایند تولید فولاد به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید سایش را به طور مطمئن کاهش دهید، حتی در سخت‌ترین شرایط، طول عمر قطعات خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

استفاده از روان کننده‌های با کارایی بالا، مصرف شما را کاهش داده و به حفاظت از محیط زیست کمک می‌کند و سود شما را نیز افزایش می‌دهد. ما روان کننده‌های مخصوصی را برای صنعت فولاد در اختیار شما قرار می‌دهیم که نیازهای شما را برآورده می‌کند. مجموعه کینی اویل و بازرگانی حسنی، بر اساس تجربه و تخصص چندین ساله خود در تولید و توزیع و تهیه مستقیم روغن و گریس صنعتی، نیاز شما را در این زمینه رفع کرده است. کینی اویل یکی از فعالترین مجموعه‌های مشاور و تنها مجموعه تهیه و تولید و توزیع مستقیم روغن صنعتی و گریس در بازار است. شما می‌توانید به صورت آنلاین ثبت سفارش انجام دهید یا با شماره تماس‌های موجود تماس بگیرید و سفارش خود را در محل مورد نظرتان دریافت کنید.

روش‌های حفاظت از روغن و گریس در کارخانه ذوب آهن

 

۷ کاربرد روانکار صنعتی در کارخانه ذوب آهن

۷ کاربرد روانکار صنعتی در کارخانه ذوب آهن

۱. ذخیره سازی روغن

در تجزیه و تحلیل روغن، ذخیره، برچسب گذاری و انتقال مناسب روغن‌ها خیلی مهم است. نگهداری روغن آلوده در دستگاه به اندازه استفاده از روغن نامناسب خطرناک است. شرکت‌های تولید کننده باید همه مایعات را کدگذاری کرده و از کدگذاری رنگ یکسانی در دستگاها استفاده کنند. با این کار، تولید کنندگان می‌توانند خطر استفاده از روغن صنعتی اشتباه را تا حد زیادی کاهش دهند.

۲.  تجزیه و تحلیل روغن

تجزیه و تحلیل روغن یک عمل رایج در اکثر صنایع تولیدی است و ثابت شده است که در کاهش مصرف روغن و نگهداری تجهیزات تولید بسیار مؤثر است. سلامت روغن صنعتی یکی از عواملی است که تفاوت بین روغن استفاده شده و روغن جدید و میزان تغییر آن را متمایز می‌کند. یک نکته مهم در تجزیه و تحلیل روغن انجام مداوم آزمایش، رسم صحیح نمودارها و دریافت نتایج، پیشگیری از هرگونه اقدام اصلاحی است.

۳.  سیستم‌های روانکاری خودکار

سیستم‌های روانکاری خودکار برای استفاده از روغن صنعتی در صنایع فولاد بسیار کارآمد است. با داشتن یک پمپ، کنترل کننده و دستگاه‌های اندازه گیری که ویژه برای یک دستگاه طراحی شده است، می‌توانیم مقدار روغن یا گریس مورد نیاز در هر نقطه روانکاری را کنترل کنیم. بسیاری از کارخانه‌ها هنوز مسیرهای روانکاری دستی دارند. در این سیستم ممکن است، بیش از حد روانکار به دستگاه وارد شود و ایجاد مشکل کند. با استفاده از سیستم روان کننده خودکار، امکان خطای انسانی کمتر می‌شود و میزان استفاده از روغن‌های صنعتی دقیق‌تر خواهد بود.

۴. تصفیه روغن

 

۷ کاربرد روانکار صنعتی در کارخانه ذوب آهن

۷ کاربرد روانکار صنعتی در کارخانه ذوب آهن

روش‌های کارخانه‌های فولادی برای حفظ فیلتراسیون روغن تصفیه با نمونه گیری روغن و ذخیره مایعات همراه است. فیلتر مداوم روغن‌های ذرات و آب برای حفظ عمر چرخ دنده‌ها در ماشین آلات مهم بسیار مهم است. فیلتر کردن درام‌های جدید روغن، همراه با فیلتر کردن مایعات در ماشین آلات با چیزی به سادگی یک فیلتر، اولین گام عالی برای حفظ روغن است.

۵. متخصصان روانکاری اختصاصی

داشتن یک تیم ویژه از متخصصان که بر روانکاری نظارت می‌کنند، آخرین عملیات کلیدی در حفظ روانکارهای صنعتی در یک کارخانه فولاد است. پرسنل آموزش دیده‌ای که انجام اموری مثل فیلتر مایعات در ماشین آلات روزانه، رفع نشتی سیستم روغن کاری، نگهداری از تجهیزات برای حفظ گریس‌ها، نمونه برداری از روغن و نظارت بر نتایج نمونه برداری را به عهده دارند. تغییر شیوه‌های گذشته روغنکاری بیش از حد و سایر رفتارهایی که بر طول عمر تجهیزات تأثیر دارد، ضروری است.

۶. کاربرد روغن صنعتی در ریخته گری

برای روغن کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک باید از روغن مناسب و درست استفاده شود. برای حفظ و نگهداری تجهیزات دستگاه‌های ریخته گری تزریقی پلاستیک ضروری است. اما روغن کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چه فوایدی دارد؟

در برابر کهنگی از دستگاه محافظت می‌کند: به کاهش کهنگی و خوردگی قطعات دستگاه ریخته گری تزریقی پلاستیک خیلی کمک می‌کند و از باعث جلوگیری از خرابی و از کار افتادن دستگاه ریخته گری تزریقی پلاستیک می‌شود.

باعث افزایش عمر تجهیزات می‌شود: دستگاه و قطعات آن در مقابل اکسید شدن مقاوم می‌شوند و کمک می‌کند تجهیزات در فشار بیشتر، بتوانند برای مدت بیشتری کار کنند و عمرشان بیشتر شود.

افزایش کارایی سیستم: وقتی که سیستم کارایی بیشتری داشته باشد، نیرو در سیستم بهتر انتقال پیدا می‌کند. با افزایش چرخه‌های نگهداری می‌توانید بازدهی و تولید را نیز بیشتر کنید. جریان روغن هیدرولیک در ماشین آلات ریخته گری تزریقی پلاستیک نقشی مهمی دارد. انجام روغن کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک برای کمک به افزایش طول عمر دستگاه و تجهیزات است.

با روغن کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک، دستگاه‌ها و ماشین آلات به حداکثر ظرفیتی که برای آن طراحی شده‌اند دست پیدا می‌کنند. روغن کاری مؤثر و کارآمد می‌تواند به شرکت‌ها کمک کند تا هزینه‌ کل مالکیت ماشین آلات تزریقی پلاستیک را پایین بیاورند. قطعاً هزینه‌های نگهداری از دستگاه‌ها کم‌تر از هزینه‌های تعمیر یا جایگزینی آن‌ها است. روغن کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک ممکن است به صورت اتوماتیک انجام شود.

۷.  کاربرد روغن در سختکاری در فلزات

فولاد در جریان سختکاری، طی عملیات دقیقی اول گرم و بعد سرد می‌شود. این عملیات باعث بهبود خواص مغناطیسی و الکتریکی، افزایش چکش‌خواری و سختی آن می‌شود. مختلفی برای سختکاری فلزات، شیوه‌‌های به کار می‌رود از جمله عملیات حرارتی/شیمیایی و عملیات حرارتی/موضعی است. البته عملیات حرارتی موضعی خود شامل سخت کردن القایی و سخت کردن شعله‌ای می‌شود. سختکاری القایی، در کوره القایی انجام می‌شود و امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای خنک کردن قطعه فولادی، آن را در روغن سخت کاری قرار می‌دهند.

این روغن قابل حل در آب است و در ترکیب با آن، محلولی شفاف حاصل می‌شود. در این روش، سرعت خنک شدن قطعه در سخت شدن آن، مؤثر است. روغن در این عملیات حرارتی نقش یک سیال خنک کننده را دارد. از جمله ویژگی‌های این روغن می‌توان به ویسکوزیته مناسب، نقطه اشتعال بالا، تبخیر پایین، خنک کنندگی یکنواخت، مقاومت در برابر خوردگی و پایداری در برابر اکسیداسیون اشاره کرد. روغن سخت کاری برای قطعات فولادی مثل چرخ دنده، میل لنگ و بلبرینگ کاربرد دارد.

در صورت نیاز به مشاوره، می‌توانید از طریق پر کردن فرم موجود در سایت درخواست خود را ارسال کنید، تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند. یا با شماره‌های تماس به طور مستقیم  از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.بیشتر بخوانبد:

تاثیر روغن صنعتی در کاهش اصطکاک چرخ دنده ها

تفاوت روغن صنعتی پایه معدنی با روغن تمام سنتزی

کاربرد روانکار بیرینگ را یاد بگیریم

روش کار با روانکار چرخ دنده باز را بدانید

قیمت روانکار

روانکارهای صنعتی

کاربرد روانکار در اتصالات رزوه ای 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*