-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
گریس صنایع غذایی 

گریس صنایع غذایی | گریس خوراکی

گریس صنایع غذایی 

تولید گریس صنایع غذایی با رعایت تمامی استانداردهای جهانی، به‌دلیل حساسیت ویژه‌ای که دارد، باید مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز باشد. این روانکارها باید دارای ویژگی‌هایی باشند، که در صورت تماس تصادفی با مواد دارویی یا غذایی، خطری برای سلامتی افراد ایجاد نکند. کینی اویل؛ یکی از مجموعه‌های صنعتی معتبر و خوشنام ایران است، که سال‌هاست مرغوب‌ترین و خالص‌ترین گریس صنعتی، از جمله گریس خوراکی را که، مطابق با تمامی استانداردهای گفته شده است، در اختیار صنعتگران قرار می‌دهد.

نگاهی بر گریس صنعتی

گریس یکی از روانکارهای مهم صنعتی است، که به‌شکل جامد یا نیمه جامد، که بر پایه روانکار صنعتی و با ترکیب یک پرکننده تولید می‌شود. این نوع از روانساز ماده‎‌ای از مشتقات نفتی و صابون است، که ممکن است دارای پرکننده هم نباشد. گریس‌هایی که بدون پرکننده باشند، معمولاً برای مصارف خاصی استفاده می‌شوند. پس از روغن مایع صنعتی، گریس بیشترین استفاده را در دنیای صنعت دارد، و توانسته است نیاز قطعات و ماشین‌ آلات پیشرفته صنعتی را که، به‌صورت خاص روانکاری می‌شوند، برآورده کند. اگر صنعتگران مواد غذایی و مصرف کنندگان روغن‌های صنعتی دیگر، درباره گریس صنعتی و انواع آن، اطلاعات خوبی داشته باشند، می‌توانند به‌شکل مطلوب‌تری از آنها استفاده کنند.

تعریف گریس خوراکی

 

گریس صنایع غذایی 

گریس صنایع غذایی

یکی از موضوعات مهم، در زمینه حفظ سلامتی جان انسان، توجه به نوع روغن و گریس‌کاری است، که برای قطعات و دستگاه‌های تولید مواد غذایی و دارویی انجام می‌گیرد. تولید این نوع از روانکار صنعتی، بر اساس استاندارهایی انجام می‌شود، که آنها را در چند دسته طبقه بندی می‌کنند. در واقع این نوع از دسته بندی، تضمینی برای مصرف کننده است، که می‌تواند نسبت به ایمنی و سلامتی این روانسازها، اطمینان حاصل کنند. چرا که تولید کنندگان مواد غذایی باید، به‌صورت بسیار جدی این قوانین را رعایت کنند. بر اساس نام‌گذاری دپارتمان کشاورزی ایالات متحده آمریکا، این نوع طبقه بندی برای روانکارهای خوراکی در نظر گرفته شده است:

  • دسته بندی H1

روغن‌های صنعتی که در این دسته قرار می‌گیرند، در بخش‌های فرآوری صنایع غذایی و همچنین در جاهایی که ممکن است، مواد غذایی با روانکار صنعتی، به هر طریقی تماس پیدا کند قابل استفاده است.

  • دسته بندی H2

روانکارهای این دسته، برای استفاده در دستگاه‌های مواد غذایی است، که به‌طور مستقیم با مواد خوراکی سر و کار ندارند.

  • دسته بندی H3

این نوع از روانکارهای خوراکی، برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی، در انواع چرخ‌های دستی، قلاب و سایر تجهیزات مشابه، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

باید بخش‌هایی از دستگاه را که ممکن است، روانکار با مواد غذایی تماس داشته باشد را روانکاری نمود، که این امر کار ساده‌ای نیست، ولی در بیشتر مواقع دسته H1 درمقایسه با H2 اولویت بیشتری دارد.

اهمیت کاربرد گریس صنایع غذایی و ویژگیهایی که باید داشته باشد

نکته مهم در ارتباط با گریس صنعتی خوراکی، این است که روانکار باید بتواند، عملکرد مناسب و مورد انتظار را برآورده کند. ایجاد آب بندی و سازگاری با واشرهای پلاستیکی و دیگر قطعات آب‌ بندی، محافظت در برابر خوردگی و سایش، مانع در برابر اصطکاک و اکسیداسیون، از جمله مهم‌ترین خواصی است، که این روانکارهای صنعتی، باید داشته باشند. همچنین از این گریس صنعتی انتظار می‌رود، که از ورود بخار و مواد شیمیایی و آب، به مواد غذایی تولید شده جلوگیری کند و در برابر فساد مقاومت کرده و قابلیت انحلال قندهای مختلف را داشته باشد. بنابراین بسیار مهم است، که گریس خوراکی دارای تأییدیه بین‌المللی و مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی و سلامت بوده و بدون هیچ نوع بو و مزه باشد.

مواردی‌که سبب می‌شود گریس صنایع غذایی در معرض آلودگی شدید قرار بگیرند

در مراحل تولید بعضی از مواد غذایی، همچون آرد ذرت؛ گرد و غبار زیادی را تولید می‎کند، اگر چه این غبار ممکن است، مانند سایر گرد و غبارها سفت و سخت نباشد ولی می‌تواند، مشکلات زیادی را برای فیلتراسیون ایجاد کند. کارخانه‌های فرآوری گوشت نیز، برای تمیز کردن ماده غذایی خود، از بخار آب با شدت زیاد باید استفاده کنند، که به‌میزان زیادی روانکار را با آب آلوده می‌کند، که پس از مدت کوتاهی دیده می‌شود، به‌میزان ۱۵ درصد از روانکار دستگاه را آب تشکیل داده است، که در این شرایط روغن صنعتی خوراکی، بسیاری از خواص خود را از دست می‌دهد.

باید به این نکته هم توجه داشت، که روانکارهای صنعتی خوراکی به‌میزان زیادی در معرض رشد انواع میکروارگانیسم‌ها همچون انواع قارچ‌ها، باکتری‌ها و مخمرها هستند، که بیشتر خطر آفرین خواهند بود و ممکن است، صنایع غذایی را آلوده کنند. بنابر موارد گفته شده، باید در انتخاب گریس خوراکی مناسب، به نکات خاص و حساس توجه کرد و هم نسبت به تعویض به‌ موقع روغن در دستگاه اقدامات لازم را انجام داد. برای خرید گریس خوراکی صنعتی، نباید به هر مرکز خریدی اعتماد کرد؛ زیرا در صورت هر نوع مشکلی در روانکار صنعتی ممکن است، خسارت‌های جبران ناپذیری به اعتبار مجموعه صنایع غذایی شما وارد شود.

یک گریس صنایع غذایی مطلوب و مناسب باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد

 

گریس صنایع غذایی 

گریس صنایع غذایی

  • گریس خوراکی باید بدون هیچ‌گونه بو و طعمی باشد.
  • این نوع از روانکار صنعتی، نباید در مجاورت با مواد دیگر واکنش شیمیایی نشان دهد.
  • گریس خوراکی باید، عاری از هر نوع ماده ناسالم و سرطان‌زای شیمیایی باشد.
  • این روغن صنعتی، باید در قطعاتی که تحت فشار سنگین و بازه حرارتی متنوع هستند، نباید کارایی خود را از دست بدهد.
  • در ترکیبات این روانساز نباید از فلزات سنگین استفاده شود.

کینی اویل یک مجموعه معتبر برای خرید گریس صنعتی ارزان و باکیفیت

خوشبختانه احساس مسئولیت‌ پذیری و تعهدی که، مدیریت و کارکنان مجموعه کینی اویل، نسبت به فروش روغن صنعتی خود دارند، سبب شده گریس خوراکی را که، با بهترین مواد اولیه، در برابر کارکرد زیاد و فشار، دارای مقاومت خوبی است، به صنعتگران عرضه کنند. کینی اویل؛ با داشتن چندین دهه سابقه درخشان کاری، در عرصه توزیع و فروش انواع روانکارهای صنعتی، برای صنایع و مشاغل مختلف، همواره سعی کرده، روغن‌های پیشرفته با کیفیت بالا که دارای تأییدیه و استاندارهای بین المللی هستند، به فروش برساند. گریس‌های خوراکی کینی اویل؛ محصولات با کیفیتی هستند، که توسط افراد متخصص و حرفه‌ای در صنایع غذایی مختلف، مورد قبول واقع شده است.

این گریس‌ها سال‌هاست برای انواع تجهیزات صنایع غذایی، آشامیدنی و بسته بندی استفاده می‌شود، که با بهترین مواد افزودنی در آن، می‌توان در دامنه وسیعی از دما مورد استفاده قرار بگیرند. برای خرید گریس صنایع غذایی، شما می‌توانید با استفاده از وب سایت مجموعه صنعتی کینی اویل، قیمت گریس خوراکی و انواع آن را مشاهده فرمایید. شما برای خرید گریس صنعتی و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با استفاده  از شماره تلفن‌های وب سایت کینی اویل، با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری را کسب کنید، تا با خیالی آسوده خرید خود را از این مجموعه کم نظیر و معتبر انجام دهید. همه سفارشات، در کمترین زمان ممکن و با مطمئن‌ترین شیوه، به‌ منظور حفظ کیفیت روانکار، برای مشتریان به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد.مقالات مرتبط:

قیمت گریس نسوز

خرید گریس پلاستیک مرغوب

خرید گریس صنایع کشاورزی با مطلوبترین قیمت

خرید گریس سیم بکسل آسانسور

بهترین گریس صنعتی برای انواع پمپ دستی  

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*