-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

در این مقاله به بررسی کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز می‌پردازیم. لطفاً ما را همراهی بفرمایید. اگر مسئول حفاری، تولید، پردازش یا پالایش نفت و گاز هستید، اهمیت عملیات ایمن و قابل اعتماد را می‌دانید. ثابت شده است که روغن‌های صنعتی به افزایش طول عمر قطعات دستگاه و کاهش تغییرات روغن کمک می‌کنند و به شما امکان می‌دهند فواصل تعمیر و نگهداری را افزایش دهید و خرابی تجهیزات و خاموشی‌های برنامه ریزی نشده را کاهش دهید و کار شما را کمی آسان‌تر می‌کند. روان کننده‌های مصنوعی و ممتاز مبتنی بر روغن معدنی برای محافظت از ماشین آلات نفت و گاز طراحی شده است که در محیط‌های چالش برانگیز و متنوع از دستگاه، محافظت می‌کند.

گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

در ایران اولین بار طراحی و ساخت گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز توسط گروه پژوهش روغن پژوهشگاه صنعت نفت به تقاضای شرکت نفت و گاز پارس، با تلاش زیاد در طی ۳۳ ماه انجام شد. بعد از تولید نمونه، مراحل تست میدانی آن با موفقیت انجام شد. برای حصول اطمینان در جلوگیری از نشت گاز یا مایع، پشت آب بندها، از روغن‌ها و گریس‌های مخصوصی استفاده می‌شود که مقاومت زیادی در درجه حرارت خیلی بالا و خیلی دارند. یکی از مهمترین وظایف مسئولین این بخش‌ها مراقبت از شیرها است؛ که این روغنهای صنعتی باعث تسهیل در چرخیدن شیر می‌شوند.

گریس در سر شیرهای سر چاهی صنعت نفت و گاز چه کاربردی دارد؟

کاربرد شیرها در صنایع نفت و گاز، لوله کشی آب و سایر موارد برای کنترل، شروع یا توقف حرکت سیالات یعنی مایعات و گازها در لوله‌ها، مخازن، برج‌های تفکیک، تلمبه و کمپرسور است. شیرهای صنعتی بخش مهمی از تجهیزات صنایع نفت و گاز را تشکیل می‌دهند. از جمله وظایف اصلی آن‌ها مهار کردن جریان و فشار سیالات، قطع و وصل کامل جریان مایعات و گازها، تنظیم عبور مقدار سیال مورد نیاز، جلوگیری از بازگشت مایعات و گازهای عبور کرده، کنترل و ایمن نگه‌داشتن دستگاه‌های تحت فشار است. لرزش، بارهای مکانیکی بالا، آلودگی و رطوبت همگی تهدیدی برای عمر ماشین‌آلات هستند. مانند هر سیستم مکانیکی، قطعات متحرک در پمپ‌ها، کمپرسورها، فن‌ها و دمنده‌ها، ژنراتورها، جرثقیل‌ها، رانشگرها، شیکرها و شیرها برای عملکرد بهینه نیاز به روغن کاری مناسب دارند.

انواع شیرهای صنعتی

 

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

بر اساس کاربردهای مختلف شیرهای صنعتی، به انواع زیاد و متنوعی تقسیم می‌شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. شیرهای صنعتی سه دسته هستند:

  • شیرهایی که با نیروی انسانی کار می‌کنند و به شیرهای دستی معروف هستند
  • شیرهایی که با نیروی هوا، مایعات و گازهای کنترل شونده کار می‌کنند که به آن‌ها شیراهای خودکار گفته می‌شود
  • و شیرهایی که با نیروی برق کار می‌کنند

گریس صنعت نفت و گاز

برای روانکاری شیرهای سر چاهی چاه‌های نفتی و به طور کلی آب بندی انواع لوله‌های انتقال مواد هیدروکربوری از گریس‌های خاصی استفاده می‌شود. پایداری این روغنهای صنعتی با توجه به عملکردهای دشوار و شرایط سختی مثل ۲۰۰ بار فشار، ۸۰ درجه گرما، ‌وجود گازهای خورنده، آب شور و و انواع هیدروکربورها، با چالش مواجه است. استفاده از گریس‌های نا کارآمد نمونه و بی کیفیت در شیرهای نفت و گاز از یک تا سه ماه به طور کامل از بین رفته و حل می‌شوند، اما گریس صنعتی ارائه شده توسط کینی اویل طول عمر زیادی دارند و مانع از آسیب شیرها می‌شوند.

اگر که شیری به درستی کار نکند مثل این‌که به سختی باز و بسته شود یا دارای نشتی از سیت باشد، ابتدا باید داخل آن را تمیز کنید و بعد مواد روانکار به داخل آن تزریق کنید. گریس‌های کهنه و رسوبات سیال سرویس باعث افزایش گشتاور در شیرهای توپی، شیرهای سماوری و شیرهای دروازه‌ای خطوط لوله می‌شوند. باید گریس‌های خشک شده قبلی و رسوبات را پاک کنید تا از آسیب دیدگی شیر جلوگیری کرده و گشتاور شیرها کاهش دهید. روغنهای صنعتی مرغوب هیچ اثری بر روی قطعات فلزی و غیر فلزی شیرها و ترکیبات هیدروکربنی ندارد و از طریق پمپ بر روی شیرها برای روانکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تولید گریس شیرهای سرچاهی نفت و گاز

 

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

استفاده از روانکار مناسب در صنایع نفت و گاز، تأثیر بسیاری در کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در زمان  دارد. گریس‌های مصرفی صنایع نفت و گاز اغلب تحت فشار بالا و در تماس با آب و یا مواد هیدروکربنی هستند. در نتیجه باید پایداری مکانیکی بالایی داشته باشند و آب بندی بسیار خوبی ارائه دهند که توسط آب و مواد هیدروکربنی شسته نشوند. تعویض گریس در صنایع نفت و گاز، بسیار زمان‌بر است. گریس و روانکارهایی که در کینی اویل ارائه می‌شود، با فرمولاسیون حرفه‌ای، به محافظت از سطوح کمک می‌کند و با مقاومت و دوام عالی در شرایط سخت، در وقت و هزینه بسیار صرفه‌جویی می‌کند. انتقال سیال‌های گاز و مایع در مجتمع‌های نفت و گاز از مهم‌ترین وظایف شیرهای سرچاهی است و در مواقع اضطراری با باز و بسته کردن شیرها، می‌توان جریان سیال را برقرار یا قطع کرد. نحوه روانکاری در تعمیر و نگهداری شیرها بسیار مهم است.

بهبود عملکرد شیرها و جلوگیری از خوردگی آن‌ها از مهم‌ترین اهداف روانکاری است. شیرهای سرچاهی به دلیل عدم روانکاری صحیح، کیفیت خود را از دست می‌دهند و فقط مثل یک لوله رابط عمل می‌کنند و این می‌تواند سبب حوادث مشکل ساز در صنعت نفت شود که بسیار خطرناک است. به همین جهت نباید از برنامه بازدیدهای ایمنی دوره‌ای برای روانکاری شیرها غافل شد و باید از عملکرد مناسب آن‌ها اطمینان حاصل کرد. کینی اویل ارائه دهنده انواع روغن و گریس صنعتی با بیش از ۱۰سال سابقه فعال در این حوزه آماده ارائه هر گونه مشاوره برای انتخاب بهتر محصول به شما عزیزان است. کافیست با کینی اویل تماس بگیرید.

خرید روانکار و روغن صنعتی

در عملیات حفاری و تولید، قطعات باید شرایط سخت را تحمل کنند و برای کاهش زمان خرابی و صرفه جویی در هزینه‌ها باید به طور مؤثر کار کنند. یکی از جنبه‌هایی که به اطمینان از این امر کمک می‌کند استفاده از روانکار صنعتی مناسب است. روغن‌های تخصصی به حداکثر رساندن خروجی تجهیزات و دارایی‌های حیاتی چه شناور و چه ثابت کمک می‌کند. ما می‌دانیم که برای مدیریت روغنکاری تأسیسات واقع در مناطق دورافتاده و محیط‌های سخت چه چیزی لازم است. کینی اویل به شما کمک می‌کند تا بر چالش‌های فنی و لجستیکی مربوط به روغنکاری تجهیزات خود غلبه کنید.

روی حمایت ما حساب کنید و با آسودگی خیال روی کسب و کار اصلی خود تمرکز کنید. ما به شما کمک می‌کنیم تا سبد روان کننده‌های خود را استاندارد کنید تا حداکثر قابلیت اطمینان ماشین آلات خود را تضمین کنید. متخصصان ما با تجزیه و تحلیل روان کننده‎‌ها کمک می‌کند تا از آسیب‌های عمده جلوگیری کنید. با ارائه خدمات ما در سراسر ایران، می‌توانید برای تحویل به موقع در اکثر مکان‌های راه دور حساب کنید. ما پشتیبانی فنی مانند راهنمایی تشخیص روغن، ممیزی روغن کاری و خدمات فیلتراسیون را برای تجهیزات شما ارائه می‌دهیم.مقالات مرتبط:

گریس صنایع غذایی

قیمت گریس نسوز

خرید گریس پلاستیک مرغوب

خرید گریس صنایع کشاورزی با مطلوبترین قیمت

خرید گریس سیم بکسل آسانسور

بهترین گریس صنعتی برای انواع پمپ دستی  

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*