-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

کارخانه‌های مخصوص سیمان، برای روانکاری رینگ کوره های سیمانی و دندهای باز بیرینگ‌ها، از گریس و روغن صنعتی خاصی استفاده می‌کنند. نحوه کار با گریس کوره‌های سیمانی، برای برآورده کردن نیاز این صنایع به روانکار، بسیار مهم است. در گذشته نیاز این صنایع، با واردات روانکارهای خارجی برآورده می‌شد، که خوشبختانه در چند سال اخیر، براساس توسعه تحقیقات و پیشرفت در تولید روانکارهای صنعتی، مجموعه‌های معتبر زیادی از جمله کینی اویل، موفق به تولید و عرضه و فروش گریس صنعتی بسیار با کیفیت، برای صنایع و معادن و کارخانه‌های سیمان شدند. تأمین روانکار برای کارخانه‌‎های تولید سیمان، یکی از دستاوردهای درخشان مجموعه کینی اویل است؛ که توانسته در کناردیگر شرکت‌ها معتبر، تولید روانکارهای در صنعتی ایران، تا حد بسیار زیادی این نیاز را برآورده کند.

نگاهی بر کارکرد کوره های سیمانی

از انواع کوره‌ های سیمانی، برای تولید انواع سیمان هیدرولیکی و پورتلند استفاده می‌شود. در این کوره‌ها، کربنات کلسیم، همراه با مواد معدنی حاوی سیلیس، واکنش نشان داده و مخلوطی از سیلیکات کلسیم را به‌وجود می‌آورد. سالانه هزاران هزار تن سیمان تولید می‌شود، که این کوره‌ها قلب تولیدات هستند، که ظرفیت آنها تعیین کننده ظرفیت کارخانه سیمان است. بهبود کارایی کوره های سیمان، در مصرف میزان انرژی و تولید گازهای گلخانه‌ای، یکی از مهم‌ترین نگرانی درباره تولید سیمان در مصرف انرژی است. با انجام روانکاری درست و استفاده از روانساز مناسب و با کیفیت، به مقدار زیادی کارکرد کوره‌ها بهبود میابد.

 گریس صنعتی مخصوص رینگ کوره های سیمانی چگونه تولید می‌شوند؟

 

نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

این نوع از گریس، روانکاری جامد یا نیمه جامد است، که برای روانسازی انواع رینگ کوره های سیمانی طراحی و تولید می‌شوند. این روغن صنعتی، را بر پایه روغن نیمه سنتتیک غلیظ کننده غیر صابونی، افزودنی‌های ضد خوردگی و روانکارهای جامد میکرونی به‌دست می‌آیند. عملکرد این گریس‌ها باید طوری باشد، که با تبخیر شدن روغن پایه در دمای بالا، روانکار که به‌صورت جامد است، در محل باقی مانده و مانع از سایش و خوردگی قطعات شود. استفاده از این محصول صنعتی، باید ایمن بوده و موجب آتش سوزی نشود، طوری‌که حتی تا دمای نزدیک ۴۰۰ درجه سانتی‌گراد مقاومت کند.

این نوع از گریس صنعتی، باید با داشتن قابلیت تحمل فشارهای سنگین، برای روانکاری زنجیرهایی که، تحت حرارت بالا کار می‌کنند و رینگ کورهای دوار کاربرد دارد. این نوع از روانکار صنعتی، اگر بر پایه روغن‌های معدنی مرغوب تولید شوند، پایداری مکانیکی آنها بالا رفته و دارای مقاومت حرارتی خوبی نیز می‌شوند. استفاده از روغن صنعتی خوب، برای این صنایع موجب مقاومت زیاد، پریس صنعت سیمان در برابر شستشو و آب می‌شود. گریس صنعتی مرغوب معدنی، برای رینگ کوره های سیمانی، با داشتن ویسکوزیته بالا، دارای قابلیت اسپری شدن راحتی هستند.

ویژگی‌هایی که باید گریس رینگ کوره های سیمانی داشته باشد

  • داشتن مقاومتی عالی و خوب در برابر بارهای مکانیکی و فشارهای بالا
  • گریس باید دارای قدرت پمپ پذیری عالی باشد.
  • این روانساز با داشتن قدرت روانسازی بسیار بالا، به‌خوبی می‌تواند ضد خوردگی و ضد سایش باشد.
  • مقاومت عالی در برابر آب و شستشو داشته باشد.
  • دارای قدرت چسبندگی بالایی بوده و به‌خوبی به سطوح فلزی بچسبد.
  • دارای مقاومت حرارتی بسیار خوبی باشد.

کاربردهایی که گریس صنعتی در صنایع سیمان دارد

این نوع از روانکار صنعتی، علاوه بر روانسازی دنده های باز سیمان، می‌تواند برای روانکاری موارد زیر هم مورد استفاده قرار بگیرد:

  • روانکاری دنده‌های باز سنگین کوره‌های دوار
  • آسیاب‌های توپی، ابزارهای حفاری، خشک کن‌ها، زنجیر و کابل‌های بزرگ
  • روانکاری انواع چرخ دنده‌های باز که تحت فشار و دمای بالا کار می‌کنند.

روش‌های روانکاری مورد استفاده در کوره های سیمانی

صنعتگران باید مقدار، روغنهای صنعتی مورد استفاده را، برای قطعات و دستگاه‌های خود به‌طور دقیق بدانند. جامد یا سیال بودن روانکار مناسب برای رینگ‌ها، یکی دیگر از عوامل موفقیت روانکاری می‌باشد. اما شیوهای مختلفی همچون روش روغن کاری متناوب، که شامل روانکاری دستی با اسپری، و روانکاری اتوماتیک انجام می‌شود. شیوه دیگر روانکاری پیوسته یا مداوم است، که شامل روش‌های غوطه وری انتقالی و گردشی است، که در صنعت سیمان، با توجه به نیاز دستگاه‌ها و ماشین آلات از آن استفاده می‌شود.

اهمیت استفاده از گریس مرغوب و با کیفیت

 

نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

علاوه بر خالص بودن و مرغوبیت بالای، مواد افزودنی داخل گریس صنعتی و همچنین نوع صابون و روغن مورد استفاده در آن، یکی از عومل مهمی که نقش بسزایی در حفظ سلامتی خواص آن دارد، شرایطی است که گریس در آن نگه‌داری می‌شود. اینکه محصولات روانکاری صنعتی، باید در مکان‌های خشک، بدون آلودگی و به دور از نورمستقیم آفتاب، نگه‌داری شوند، عواملی است که در صورت بی توجهی ممکن است، گریس برای همیشه خاصیت خود را از دست بدهد و عملاً تبدیل به یک ماده کم خاصیت شود. مرکز صنعتی کینی اویل، با داشتن انبارهای مخصوص، با شرایط عالی برای نگه‌داری انواع روانکارهای صنعتی، که به‌دست مشتریان می‌رساند، سبب شده به عنوان یک مرکز خرید روغنهای صنعتی طبیعی و مرغوب، برای ماشین آلات و صنایع شناخته شود.

کینی اویل یک مرکز خرید روغن صنعتی مرغوب در تهران

تعهد و احساس مسئولیت، در برابر محصولات صنعتی تولید شده و فروش آنها به مشتریان، سبب شده که کینی اویل در طول چندین دهه سابقه کاری و فعالیت خود، به عنوان یک مرکز خرید ثابت و معتبر برای صنعتگران زیادی، در سراسر ایران به‌صورت کلی و جزئی باشد. این مجموعه فروش روانکاری صنعتی مرغوب در تهران، با حذف واسطه‌ها سعی می‌کند، روانکار را به‌طور مستقیم به‌دست مشتریان خود برساند. همین امر سبب شده، که قیمت روغن حرارتی و انواع دیگر روغن‌های صنعتی، در مقایسه با محصولات مشابه در بازار، منصافانه‌تر و بهتر باشند. کینی اویل این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده، تا از طریق وب سایت این مجموعه بتوانند، انواع روانکارهای صنعتی مایع، جامد و نیمه جامد را همراه با قیمت آنها مشاهده کرده، و سفارش خرید خود را انجام دهند. گریس مخصوص صنعت سیمان کینی اویل، دارای تأیید و استاندارهای لازم جهانی هستند، که پس از انجام آزمایش‌ها و نیز آنالیزهای مختلف در روغن صنعتی صنایع سیمان، سبب شده تا کارفرمایان و صنعتگران، نگرانی درباره آنالیزهای آن نداشته باشند. این مجموعه صنعتی، معتبر مفتخر است، که با هدف بهبود تولید محصولات صنعتی داخل کشور و با بهره‌گیری از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب، که هدف آنها تأمین نیاز صنایع داخلی است، توانسته با کمک نیروهای متخصص و با تجربه، بهترین گریس صنعتی مورد نیاز صنعت سیمان ایران را، به مشتریان خود عرضه کند.مقالات مرتبط:

گریس صنایع غذایی

قیمت گریس نسوز

خرید گریس پلاستیک مرغوب

خرید گریس صنایع کشاورزی با مطلوبترین قیمت

خرید گریس سیم بکسل آسانسور

بهترین گریس صنعتی برای انواع پمپ دستی 

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*