-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
نکات طلایی در خرید روغن صنعتی

نکات طلایی در خرید روغن صنعتی

نکات طلایی در خرید روغن صنعتی

فرایند روانکاری ماشین آلات و تجهیزات امری پیچیده است که دانستن نکات طلایی در خرید روغن صنعتی می‌تواند به‌میزان زیادی شما در انجام عملیات روانکاری موفق کند. برای خرید روغن صنعتی مرغوب فاکتورهای مهمی وجود دارد که مهم‌ترین آن خرید از یک مرکز معتبر و قابل اعتماد است. اگر روانکاری را به‌درستی انجام دهید اما روغن بی‌کیفیت باشد سریع خاصیت خود را از دست داده و قطعات دچار سایش و مشکل خواهد شد. در این بحث می‌خواهیم شما را با نکات طلایی در خرید روغن صنعتی آشنا کنیم و مطالبی در ارتباط با ویژگی روغن صنعتی خوب بیان کنیم. در پایان شما را با یک مجموعه صنعتی بنام کینی اویل آشنا می‌کنیم تا در صورت نیاز خرید روغن صنعتی و گریس مرغوب و با کیفت خود را از این مجموعه صنعتی خوشنام و معتبر تهیه کنید.

ویژگیهایی که یک روغن صنعتی خوب باید داشته باشد

 

نکات طلایی در خرید روغن صنعتی

نکات طلایی در خرید روغن صنعتی

همه صنایع به‌دنبال خرید روانکار با کیفیت هستند. دانستن ویژگی‌های  یک روانکار مطلوب به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای دستگاه و ماشین آلات یک روغن صنعتی مرغوب تهیه کنید. البته حتماً پیش از خرید دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه نمایید تا بدانید دقیقا از چه نوع روانکاری برای آن باید استفاده کنید. به هیچ وجه با توصیه افراد متفرقه نوع روغن صنعتی را تغییر ندهید. زیرا سازندگان دستگاه بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که ماشین آلات ساخته شده چه نوع روانکارصنعتی را نیاز دارند. ویژگی‌های یک روغن صنعتی خوب:

  • داشتن میزان گرانروی یا ویسکوزیته قابل قبول با توجه به شرایط و محیطی که دستگاه در آنجا کار می‌کند.
  • داشتن مقاومت حرارتی بالا
  • داشتن خاصیت ضد کف و ضد خوردگی و سایش
  • دارا بودن خاصیت ضدزنگ زدگی
  • کاهش مصرف انرژی در صنایع
  • انتقال قدرت هیدرولیک
  • داشتن خاصیت روانکاری بالا
  • دارابودن مهر استاندارد و کیفیت که جزء مهم‌ترین ویژگی‌ها در انتخاب یک روغن صنعتی مرغوب است. این ویژگی باعث می‌شود که صنعتگران بتوانند با خیالی آسوده از روانکار استفاده کنند.

کاربردهای روغن صنعتی

روغن‌های صنعتی طیف وسیعی از روانکارها را تشکیل می‌دهند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیشترین کاربرد روانکارها در صنایع دریایی، صنعت کشتیرانی، حمل و نقل هوایی، صنعت تولید سیمان، صنعت برق، داروسازی، نساجی، صنایع فلز کاری، چاپ و بسته بندی، صنایع شیمیایی و… است. روغن‌های صنعتی غلظت کم دارای ویسکوزیته پایین و روغن‌های دارای غلظت زیاد ویسکوزیته بالایی دارند. این نوع از روانکارها معمولاً بر پایه منیرال (پایه معدنی) یا سنتتیک (پایه نفتی) هستند که هر کدام ویژگی مخصوص به‌خود را دارند. ولی روغن‌های سنتتیک پایداری و طول عمر بالا تری نسبت به روغن مینرال دارند.

مواد تشکیل دهند انواع روغن صنعتی

افزودنی‌های مختلف زیادی بر پایه روغن صنعتی اضافه می‌شود که این مواد نحوه استفاده از روغن را به‌خوبی تعیین می‌کنند. این امر در مورد گریس‌ها نیز صادق است گریس در واقع همان روغن‌هایی هستند که غلیظ کننده‌هایی به آن افزوده می‌شود. غلیظ کنندها معمولاً از ذرات فیبری تشکیل شده‌اند که همچون اسفنج عمل می‌کنند و با نگه‌داری روغن در جای خود کیفیت آن را غلیظ‌‌ تر می‌کند.

پایه روغن صنعتی

روغن صنعتی دارای پایه نفتی

 

نکات طلایی در خرید روغن صنعتی

نکات طلایی در خرید روغن صنعتی

طیف وسیعی از روغن‌های صنعتی با پایه نفتی هستند که مخصوص ماشین آلات صنعتی و ماشین آلات داخل منزل هستند و استفاده عمومی‌تری دارد. پایه این نوع از روغن‌های صنعتی در کوره‌های تقطیر نفت خام تولید می‌شوند. عناصر مضری همچون فسفر، گوگرد را از نفت جدا کرده و موادی با ویژگی بهبود دهنده به آن افزوده می‌شود. افرودنی‌های روغن موادی هستند که موجب بالا رفتن مقاومت روغن در دمای بالا و به پایداری ویسکوزیته در روانکار کمک می‌کند. این امر سبب می‌شود که روغن صنعتی با پایه نفتی در شرایط کاری مختلف بتواند خاصیت شیمیایی و فیزیکی خود را ثابت نگه دارد.

روغن صنعتی بر پایه گیاهی

این نوع از روغن صنعتی از فرآوری گیاهان خاص همچون خردل، کلزا، کاستور و.. تولید می‌شوند. با افرودن موادی با خواص و ویژگی‌های مخصوص به این روغن بر پایه گیاهی موجب بهبود ویژگی‌های این نوع از روانکار صنعتی می‌شود.

زمان تعویض روغن صنعتی

روانکارهای صنعتی به‌دلیل پیشرفتی که در چند سال اخیر داشته‌اند در مقایسه با روانکارهای قدیمی طول عمر بالا‌تری دارند. مواد افزودنی با خواص نگه‌دارنده بالا که به این روغن‌ها افزوده می‌شود طول عمر آنها را بیشتر کرده است. اما همین روانکارهای مقاوم طول عمر مشخص شده‌ایی دارند که بر روی برچسب‌های روی بسته بندی روانکار قید شده است. اما دیده می‌شود بعضی از تغییرات پیش از زمان موعد در روانکار دیده می‌شود که باید سریع آن را عوض کرد. در زیر به چند مورد از شرایط تعویض روانکار اشاره می‌کینم:

  • در صورتی که روغن در شرایط آب و هوایی بسیار گرم کار کند ممکن است سریع‌تر از زمان تعیین شده خاصیت خود را از دست بدهد.
  • وجود ذرات و آلاینده، گرد و غبار در محیط و وارد شدن آن به‌داخل روانکار طول عمر آن را کمتر خواهد کرد.

عواقب عدم توجه به تعویض به‌موقع روغن صنعتی

در صورتی که روانکار به‌موقع تعویض نشود موجب افزایش اصطکاک میان قطعات و خرابی یاتاقان‌ها و تماس فلز با فلز خواهد شد. خرابی‌های دستگاه هزینه‌های زیادی را برای صنعتگران در بر خواهد داشت. همان‌طوری که اشاره کردیم گرما و حرارت زیاد در حین کار کردن اصلی‌ترین عامل برای تعویض زودهنگام روانکار است. باید در فواصل زمانی مشخص و تعیین شده‌ای وضعیت روغن را بررسی کنید. آگاهی درباره میزان ویسکوزیته روغن و مقدار مقاومت حرارتی آن به‌میزان زیادی در فهمیدن این امر به شما کمک می‌کند.

کینی اویل مرکز خرید معتبر و خوشنام انواع روغن صنعتی در تهران

کینی اویل با داشتن بیش از سه دهه سابقه درخشان در عرصه فروش انواع روغن صنعتی و روانکارهای جامد و نیمه جامد توانسته است اعتبار خوبی را در میان مشتریان کسب کند. شما می‌توانید برای خرید روغن صنعتی و خرید گریس صنعتی به وب سایت این مجموعه مراجعه کرده و سفارش خرید خود را تلفنی و آنلاین انجام دهید. کارشناسان ما آماده هستند تا به سؤالات شما پاسخ دهند و به سفارشات مشتریان رسیدگی کنند. تمامی این سفارش‌ها در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه بسته بندی برای مشتریان به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد. دو اصل رعایت انصاف در قیمت و احساس تعهد نسبت به کیفیت محصولات سبب شده تا کینی اویل همواره به‌عنوان یک فروشگاه معتبر اینترنتی در عرصه فروش انواع روغن صنعتی و گریس صنعتی ارزان بدرخشد.مقالات مرتبط:

خرید روغن صنعتی بی واسطه و با کیفیت

روغن صنعتی با کیفیت

خرید انواع روغن صنعتی با کیفیت

خطرات روغن صنعتی 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*