-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟

گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟

گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟

گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟ انجام ریخته گری مؤثر بدون روانکار صنعتی مناسب ممکن نیست. امروزه در صنعت انواع روش‌های قالب سازی از جمله ریخته گری تزریقی کاربرد زیادی دارد که در ساخت انواع قطعات صنعتی از این روش‌ها استفاده می‌شود. در ریخته گری معمولاً فلز یا پلاستیک گرم در بین دو قسمت قالب قرار می‌گیرد و تحت فشار و دمای بالا آن را شکل می‌دهد. اما در ریخته گری تزریقی مواد مذاب به داخل قالب تزریق می‌شود و تحت دما و فشار وارد شده فرم می‌گیرد. این روش‌ها تفاوت زیادی باهم ندارند تنها تفاوتشان این است که در ریخته گری تحت فشار ابتدا فلز یا پلاستیک شارژ می‌شود بعد فک بالایی قالب به آن فشار می‌آورد. برای تهیه انواع روغن صنعتی، گریس و روانکار به سایت کینی اویل مراجعه کرده و لیست محصولات را مطالعه کنید در صورت نیاز به راهنمایی با متخصصان کینی اویل تماس حاصل فرمایید. می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری از طریق سایت یا شماره تماس‌های موجود ثبت سفارش کنید و محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بهترین قیمت روغن صنعتی در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

اهمیت گریس کاری در ریخته گری

 

گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟

گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟

وقتی فلز مایع را داخل قالب ریختید و سفت شد قطعه کامل شده را با خیال راحت و بدون آسیب رساندن به قطعه از قالب جدا کنید ماده‌ای که برای این کار استفاده می‌شود اسپری قالب یا روان کننده قالب است. قبل از هر شات از روغن صنعتی استفاده می‌شود تا حذف قطعه از قالب آسان شود. استفاده از مقدار دقیق روانکار صنعتی مهم است. اگر  مقدار کافی استفاده نشود و ممکن است قطعه بچسبد و منجر به نقص و توقف تولید شود و اگر بیش از حد به کار رود ممکن است در نهایت با روان کننده قالبی مواجه شوید که تبخیر نمی‌شود که منجر به پرداخت ضعیف قطعه می‌شود.

در ریخته گری دو نوع روغن صنعتی وجود دارد: روانکارهای قالب و روانکارهای پیستونی

روان‌کننده‌های قالب برای افزایش تشکیل فیلم و خیس شدن روی سطح قالب در دماهای بسیار بالا در طی فرآیند ریخته گری طراحی و تولید شده‌اند. این روان‌کار به ‌عنوان عوامل آزادکننده ریخته‌گری قالب عمل می‌کند که با تولید ریخته‌گری‌های تمیز و روشن با تولید گاز کمتر و احتمال کمتری برای خوردگی یا سوراخ شدن سطح قالب برای سیستم مفید هستند. همچنین روان‌کننده‌های قالب با کیفیت کمک می‌کنند که سطح قالب داغ‌تری داشته باشد و باعث می‌شود که رنگ پذیرتر شود و در برابر لحیم کاری فولاد قالب که شرایط سطحی نامناسبی را در قسمت ریخته گری ایجاد می‌کند محافظت بهتری داشته باشد.

برخی از مشکلات عمده دیگری که روغن صنعتی مناسب می‌تواند به حل آن کمک کند عبارتند از: حباب‌های گاز می‌توانند در فلز گیر کرده و سوراخ‌هایی ایجاد کنند. یکی علل این اتفاق تهویه هوای نامناسب و وجود روان کننده بیش از حد روی سطح قالب قبل از تزریق فلز است. مهم است که روانکاری انتخاب کنید که پاشش بیش از حد را به حداقل برساند تا دریچه‌ها را مسدود نکند. روانکارهای مختلفی در دسترس هستند و برخی از آنها از نظر مقدار اسپری مورد نیاز برای قطعه مورد نظر خواص بهتری نسبت به بقیه دارند. کربن ماده‌ای تیره و غیرمستقیم است که می‌تواند در حفره قالب ایجاد شود. یک روان‌کننده مبتنی بر آب نرم می‌تواند فرصت تجمع مواد ناخواسته در داخل حفره قالب را کاهش دهد.

چشم ماهی: چشم ماهی سناریویی را توصیف می‌کند که در آن حفره‌های کوچک به صورت دسته‌ای روی سطح قسمت شما هنگام نقاشی ظاهر می‌شوند. روان‌کننده مناسب قبل از رنگ آمیزی سطح قطعه را تمیز می‌کند تا چسبندگی خوبی بدون تغییر شکل داشته باشید.

بستن سرد: دربست سرد پدیده ای است که در آن خطوط تیره روی سطح ریخته گری به خصوص در آلیاژهای منیزیم ظاهر می‌شود. این زمانی اتفاق می‌افتد که ریخته گری قبل از پر شدن کامل قالب شروع به جامد شدن می‌کند. یک روغن صنعتی خوب می‌تواند انتقال حرارت یکنواخت‌تری ایجاد کند و این نوع مشکلات را از بین ببرد.

روانکار صنعتی و فرآیند ریخته گری تزریقی

 

گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟

گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟

روان‌کننده‌های پیستون به خوبی ریخته گری فلز و تزریق را بهبود می‌بخشند و طول عمر پیستون‌ها و آستین‌ها را افزایش می‌دهند. روانکار پیستون می‌تواند مرطوب یا خشک باشند. روان‌کننده‌های مبتنی بر روغن انتخاب‌های مناسبی برای روانکاری پیستونی هستند و می‌توانند از روغن معدنی، روغن گیاهی یا روغن‌های مصنوعی تهیه شوند. همچنین می‌توانند شامل گرافیت باشند که برای گریس کاری پیستون بسیار موثر هستند.

بسیاری از شرکت‌های ریخته‌گری فلز نگران روش‌های تولید سازگار با محیط‌زیست هستند و روان‌کننده‌های مرطوب در نهایت می‌توانند آبراه‌های محلی را رقیق کنند. برخی از شرکت‌های ریخته گری به سمت روان‌کننده‌های خشک می‌روند. اینها مهره‌های تمیز و کاربرپسندی هستند که ممکن است شامل گرافیت باشند یا نباشند و بسته به نوک پیستونی که برای گریس کاری نیاز دارند اندازه‌های مختلفی دارند. روان‌کننده‌های خشک روشی مؤثر برای روانکاری نوک پیستون بدون به خطر انداختن منبع آب به میزانی است که روانکارهای مبتنی بر روغن انجام می‌دهند.

درباره گریس کاری در ریخته گری بیشتر بدانید

شرکت‌های برتر دنیا تلاش می‌کنند تا حد امکان از روش‌های پایدار تشکیل فلز استفاده کنند و در عین حال تولید قطعه سریع و با کیفیت بالا را ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روان‌کننده‌های ریخته‌گری، روش‌های روانکاری پایدار یا اینکه چگونه محصولات کینی اویل می‌تواند کسب‌وکار شما را رونق ببخشد همین امروز با ما تماس بگیرید.

انواع روانکارهای قالب گیری در ریخته گری

انواع مختلفی از اسپری‌های قالب وجود دارد که بسته به نوع ماده مورد استفاده در ریخته گری و کاربرد آن می‌توان از بین آنها انتخاب کرد. بیشتر روان‌کننده‌ها برای مواد پایه مانند روی، آلومینیوم و منیزیم طراحی می‌شوند بعد بر اساس عملکرد کلی و پیچیدگی قطعه تجزیه می‌شود. روانکارهای مبتنی بر آب محبوب‌ترین محصولاتی هستند که برای ریخته گری استاندارد مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا عامل رهاسازی هستند و به عنوان یک محیط خنک کننده عمل می‌کنند.

اگر قصد رنگ آمیزی یا روکش کردن قطعه را دارید، ممکن است از اسپری قالب بر پایه روغن به عنوان جایگزین استفاده کنید. روان‌کننده‌های مبتنی بر روغن عامل آزادسازی لازم را فراهم می‌کنند اما همان سطح خنک‌کننده‌ای را که مبتنی بر آب است ارائه نمی‌کنند. این تفاوت باعث افزایش دمای سطح قالب می‌شود. کینی اویل طیف وسیعی از روانکار صنعتی کارایی بالا برای پیستون‌های تزریق و پیستون‌های مورد استفاده در ماشین‌های ریخته گری در فشار بالا ارائه می‌دهد. برای خرید گریس صنعتی و اطلاع از قیمت انواع روغن صنعتی با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید تا شما را در خریدی بهتر راهنمایی کنند.مقالات مرتبط:

بررسی انواع گریس خور

موارد کاربرد گریس

گریس صنایع غذایی

قیمت گریس نسوز

خرید گریس پلاستیک مرغوب

خرید گریس صنایع کشاورزی با مطلوبترین قیمت

خرید گریس سیم بکسل آسانسور

بهترین گریس صنعتی برای انواع پمپ دستی 

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

مهمترین نکات در گریس کاری قسمت های گریس خور در کارخانه

تاثیر گریس کلسیم سولفنات در صنایع ذوب آهن و فولاد 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*