-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
بررسی مقاومت نسوز در برابر حرارت غیر مستقیم

بررسی مقاومت نسوز در برابر حرارت غیر مستقیم

بررسی مقاومت نسوز در برابر حرارت غیر مستقیم

در این مقاله به بررسی مقاومت نسوز در برابر حرارت غیر مستقیم می‌پردازیم. گریس‌ها بر اساس سرعت و اندازه یاتاقان دارای ویسکوزیته روغن پایه محدود هستند. همچنین در شرایط کاربرد استر فسفات ممکن است در حضور آب در معرض هیدرولیز قرار گیرند که منجر به تجزیه زود هنگام گریس می‌شود و در نتیجه روانکاری ضعیفی انجام می‌شود که باعث کاهش عمر مفید یاتاقان می‌شود.

ترکیب گریس مقاوم در برابر حرارت

ترکیبات گریس مقاوم در برابر آتش مقاوم در برابر خود اشتعال یا قابلیت خاموش شدن خودبه‌خود در هنگام تماس با سطوحی که دمای آن‌ها تا ۹۰۰۰ درجه سانتی گراد است مشخص شده است. ترکیبات گریس نسوز شامل یک روغن پایه است که می‌تواند معدنی، گیاهی، مصنوعی یا ترکیبی از آن‌ها باشد و حداقل یک غلیظ کننده مثل سولفونات‌های کلسیم یا صابون‌های مبتنی بر لیتیوم. ترکیبات گریس نسوز مقاومت عالی در برابر آتش را نشان می‌دهد و همچنین دارای ویژگی‌های فیزیکی و عملکردی برجسته برای کاربردهایی است که دما و بار بالایی دارد.

انتقال حرارت از طریق گریس نسوز

 

بررسی مقاومت نسوز در برابر حرارت غیر مستقیم

بررسی مقاومت نسوز در برابر حرارت غیر مستقیم

شناخت درست نیازهای عملیاتی سیستم واجب است و کمک می‌کند با استفاده از مجموعه‌ای از معیارها بتوان روانکارهای صنعتی مختلف را بررسی کرد و امکان حذف سریع آن‌هایی که به کارتان نمی‌آید را فراهم می‌کند. روغن‌ های صنعتی انتقال حرارت را با توجه به ساختار شیمیایی آن‌ها به سه نوع اصلی طبقه بندی می‌کنند:

  1. روغن‌ های مصنوعی، با دو زیر گروه؛ میان رده و رده بالا
  2. روغن‌ های معدنی
  3. سایرین از جمله سیلیکون

اصطلاح مصنوعی یا معدنی به روش به دست آوردن جزء اصلی گریس حرارت بالا یعنی روغن پایه اشاره دارد. هنگامی که این روغن پایه از طریق فرآیندهای سنتز شیمیایی یا سایر فرآیندهای غیر از پالایش معمولی به دست می‌آید، گریس حرارت بالا به عنوان فناوری مصنوعی شناخته می‌شود. روغن‌های حرارت بالای مصنوعی که روغن‌های معطر نیز نامیده می‌شوند، از ساختاری مبتنی بر بنزین تشکیل شده‌اند و شامل اکسیدهای دی فنیل/ بی فنیل، دی‌فنیل اتان‌ها، دی‌بنزیل تولوئن‌ها و ترفنیل‌ها هستند. بسته به محصول خاص، محدوده دمای عملیاتی برای این نوع سیالات حدود ۲۰- درجه سانتیگراد تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد است.

هنگامی که روغن پایه از پالایش نفت معمولی به دست می‌آید به عنوان روغن معدنی شناخته می‌شود. این روغن توسط پایه‌ای به دست می‌آید که مستقیماً از تقطیر نفت حاصل شده و اکثر آن‌ها از هیدروکربن‌های پارافینیک یا نفتنیک تشکیل می‌شوند که برخی از مواد افزودنی به آن‌ها اضافه می‌شود تا خواصی به آن‌ها بدهد که عملکردشان را بهبود ببخشد. اساساً برای به دست آوردن ویسکوزیته کم و افزایش آن‌ها مقاومت در برابر اکسیداسیون محدوده عملکرد کلی در حدود ۱۰- درجه سانتیگراد تا ۳۱۵ درجه سانتیگراد است.

مصرف روانکار مبتنی بر سیلیکون و تا حد زیادی مایعات هیبریدی گلیکول، عمدتاً در کاربردهای تخصصی که نیاز به سازگاری فرآیند محصول در صورت نشت مبدل حرارتی دارند می‌باشد. کینی اویل عرضه کننده انواع روغن صنعتی و روانکار صنعتی با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت. این مجموعه با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب می‌توانید بهترین مشاوره را برای تهیه محصول مناسب به شما عزیزان ارائه دهد.

ویژگیهای گریس نسوز

 

بررسی مقاومت نسوز در برابر حرارت غیر مستقیم

بررسی مقاومت نسوز در برابر حرارت غیر مستقیم

در گریس حرارت بالا مواد افزودنی را نباید به عنوان یک ترکیب جدا مورد ارزیابی قرار دهید فقط باید به عنوان یک جزء اضافی به آن‌ها دقت کنید. اضافه کردن این مواد به گریس دما بالا خاصیت‌های بیشتری اضافه می‌کند و فرآیند عملکرد روانکاری را بهبود می‌بخشد. از جمله این خاصیت‌ها می‌توان به مقاومت در مقابل آب، جاری شدن در دماهای کم، اکسایش و خوردگی اشاره کرد. نکته مهم درباره این افزودنی‌ها هماهنگی شیمیایی و ساختاری و انحلال پذیری مناسب در روغن و سفت کننده گریس است؛ به نوعی که محصول نهایی پایدار و یک دست باشد. زمانی که در مورد گریس نسوز صحبت می‌شود باید توجه داشت که در واقع دمای بالا یک عبارت نسبی است که استفاده می‌شود.

مثلاً یاتاقان‌های موجود در فولادسازی که وظیفه حمل فولاد تازه شکل گرفته به عهده دارند، ممکن است تحت دمای چند صد درجه قرار بگیرند. همچنین در کارخانه‌های خودروسازی و فرم‌های خشک کننده رنگ خودرو که قطعه‌های خودرو بر روی نوار نقاله‌های طویل قرار می‌گیرند و از فرم‌هایی با دمایی حدود ۲۰۵ درجه سانتی گراد عبور داده می‌شوند. پس می‌بینید که در این مثال‌ها وضعیت کاری متفاوت است و همین موارد می‌تواند در معیارهای انتخاب تغییراتی ایجاد کنند. برای خرید روانکار و روغن صنعتی و اطلاع از قیمت گریس نسوز با شماره‌های موجود در سایت کینی اویل تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

روغن صنعتی مرغوب

گریس روغنی است که با صابون غلیظ شده است. یک گریس معمولی گریسی است که لزوماً برای بهبود مقاومت در برابر آتش اصلاح نمی‌شود و به عنوان گریس تعریف می‌شود که شامل روغن پایه و حداقل یک غلیظ کننده گریس است. گریس معمولی همچنین ممکن است شامل اجزا و مواد افزودنی اضافی باشد. ترکیب گریس که دارای مقاومت در برابر آتش یا مقاومت در برابر آتش بهبود یافته است به عنوان ترکیبی از گریس تعریف می‌شود که حداقل یکی از دو ویژگی زیر را داشته باشد:

یک) ترکیب گریس به طور خود به خود مشتعل نمی‌شود (سوختن با شعله‌های آتش) در دمای محیط مورد نظر یعنی ترکیب گریس به عنوان مثال در تماس با سطوحی که دمای آن‌ها تا ۹۰۰ درجه سانتی گراد است مشتعل نمی‌شود.

دو) اگر ترکیب گریس مشتعل شود شعله‌ها خود به خود خاموش می‌شوند. دوره زمانی از پیش تعیین شده پنج دقیقه است مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد.

چه محیط‌هایی به گریس نسوز مقاوم در برابر آتش نیاز دارد؟

هنگامی که تجهیزات با یک جزء روغن کاری شده کار می‌کنند، به حرارت همیشه باید توجه شود. زمانی که روانکار صنعتی مورد استفاده نقطه اشتعال ضعیفی داشته باشد و منبع اشتعال یا سطوح داغ نزدیک باشد خطر آتش سوزی بالاتر است. هنگامی که روانکار صنعتی تحت فشار است مانند خطوط هیدرولیک، خطر نشتی کوچک و اسپری ریز روان کننده در هوا وجود دارد. این نشت‌ها می‌تواند نتیجه خرابی قطعات در نقاطی مانند اتصالات، شیلنگ‌های فرسوده و مهر و موم باشد. هنگامی که نشتی رخ می‌دهد و مایع پاشیده می‌شود، سیستم در برابر خطرات مربوط به آتش سوزی مستعدتر می‌شود.

اگر این سیستم‌های تحت فشار در منطقه‌ای کار کنند که شعله‌های آتش باز باشد یا در نزدیکی تجهیزاتی که در دمای بالا کار می‌کنند، مانند کارخانه‌های فولاد، خشک‌کن‌های درام یا کوره‌ها، یک طوفان کامل شرایط وجود دارد که می‌تواند منجر به آتش‌سوزی شدید شود. احتراق اولیه می‌تواند از سیال یا بخارات تولید شده توسط سیال نشئت بگیرد. در این محیط‌ های پرخطر، روغن صنعتی باید به گونه‌ای طراحی شود که استانداردهای لازم برای مقاومت در برابر آتش را داشته باشد. برای تهیه انواع گریس صنعت نفت و گاز و خرید انواع روانکار و روغن صنعتی به سایت کینی اویل مراجعه نمایید یا از طریق شماره تماس‌های موجود ثبت سفارش کنید و در اسرع وقت محصول خود را در محل مورد نظر تحویل بگیرید. می‌توانید برای اطلاع از قیمت گریس نسوز با مشاوران واحد فروش در تماس باشید و اطلاعات لازم را در زمینه قیمت و نحوه ارسال محصول دریافت کنید.بیشتر بخوانید:

گریس صنایع غذایی

قیمت گریس نسوز

خرید گریس پلاستیک مرغوب

خرید گریس صنایع کشاورزی با مطلوبترین قیمت

خرید گریس سیم بکسل آسانسور

بهترین گریس صنعتی برای انواع پمپ دستی 

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

گریس کاری چکش تخریب با کینی اویل 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*