-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
روغن کاری ماشین آلات تزریق پلاستیک

روغن کاری ماشین آلات تزریق پلاستیک

روغن کاری ماشین آلات تزریق پلاستیک

در کسب و کار پلاستیک سلامت ماشین آلات اصلی‌ترین سرمایه شما برای موفقیت در کار محسوب می‌شود. انجام صحیح و به‌موقع روغن کاری ماشین آلات تزریق پلاستیک می‌تواند به شما کمک کند تا ۲۴ ساعته با این دستگاه‌ها کار کنید. به‌کار بردن روغن صنعتی با کیفیت برای این ماشین آلات ارتباط مستقیمی با سرعت بالا و افزایش زمان کاری آن دارد. این افزایش سرعت و زمان به معنی افزایش تولید و پیشرفت در کار است.

کاربرد روغن کاری ماشین آلات تزریق پلاستیک

کنترل و بررسی میزان کافی بودن روغن کاری قالب برای دستگاه‌های تزریق پلاستیک به‌منظور کاهش خسارت به‌دستگاه و کاستن از میزان هزینه‌های تعمیرات قالب دستگاه  از موارد اصلی و مهم برای محافظت این ماشین آلات است. جریان روغن صنعتی هیدرولیک نقشی حیاتی برای این تجهیزات دارد که به‌طور کلی منجر به طولانی شدن طول عمر آن می‌گردد. به‌حداکثر رساندن بازدهی یکی از مزایای روانکاری است که در واقع ماشین آلات تزریق پلاستیک می‌توانند از حداکثر میزان توانایی خود و یا حتی فراتر از آن کار کنند. استفاده یک روانکار صنعتی مخصوص و مرغوب به شرکت‌ها کمک می‌کند تا هزینه مالکیت این ماشین آلات ( تعمیر و تعویض قطعات) را به‌حداقل ممکن برسانند.

نگه‌داری و روغن کاری صحیح دستگاه برای محافظت از آن و درست کار کردن می‌تواند بسیار کمتر از هزینه‌های تعمیر و جایگزین کردن آن باشد. خرید یک روغن صنعتی هیدرولیک درجه یک برای این نوع از دستگاه‌ها فقط دو تا یا سه درصد از هزینه‌های این فعالیت را تشکیل می‌دهد که مزایا و صرفه‌های اقتصادی استفاده از آن که در بالا اشاره شد بسیار قابل توجه است. معمولاً در بیشتر مواقع روغن را به‌صورت اتوماتیک به این دستگاه‌ها تزریق می‌کنند. روغن کاری بخش‌های گیرنده این دستگاه باید به‌طور دائمی انجام شود.

اهیمت روغن کاری صحیح ماشین آلات تزریق پلاستیک

 

روغن کاری ماشین آلات تزریق پلاستیک

روغن کاری ماشین آلات تزریق پلاستیک

نظارت و کنترل صحیح بر شرایط روغن کاری این نوع از دستگاه‌ها به صنعتگران کمک می‌کند تا باقیمانده عمر مفید دستگاه را تخمین بزنند. لازم است روغن کاری را دقیق کنترل کنید تا ببینید چه زمانی نیاز به تعویض دارد. خوابیدن کار به‌دلیل خرابی دستگاه و خاموشی‌های ناموقع آن در مواقع زیادی به‌دلیل روغن کار نامنظم و غیر اصولی آن است. روغن کاری غیر صحیح به‌میزان پنج تا بیست و پنج درصد  بازدهی ماشین آلات را کاهش می‌دهد که این افت برای هر نوع تولیدی یک خسارت محسوب می‌شود. باید به خود سیستم روغن کاری دستگاه هم توجه داشته باشید  و آن را چک کنید.

در مواردی ممکن است این سیستم خود به خود شروع کار کرده و عملکرد مناسبی هم نداشته باشد. پیش از انجام هر کاری عملکرد پمپ را کنترل کنید تا مطمئن شوید مشکلی ندارد و سپس به سراغ مسیرهای روغن کاری بروید  تا از عدم وجود نشتی در آنها اطمینان پیدا کنید. بازدیدی از سنسور فشار پمپ داشته باشید تا اگر ایرادی دیدید سریع آن را بر طرف کنید. به‌طور کلی وضع روغن کاری ماشن آلات تزریق پلاستیک را باید روزانه کنترل کرد و گریس کاری اجزای متحرک در صورت نیاز آن به روانکاری را به‌خوبی انجام داد. نشتی سیستم هیدرولیک را هم باید به‌صورت بیست و چهار ساعت یکبار کنترل کنید و سطح قالب را هم با حلال تمیز کنید. هر نوع ماده آلاینده همچون گریس و.. در مسیر خروجی هوا می‌تواند عملکرد دستگاه را مختل کند.

کارکرد سیستم‌های ماشین آلات تزریق پلاستیک

 

روغن کاری ماشین آلات تزریق پلاستیک

روغن کاری ماشین آلات تزریق پلاستیک

در این نوع از ماشین آلات قطعات سیستم در تماس فیزیکی به ویژه زمانیکه با سرعت و بار زیاد کار می‌کنند سبب فرسایش و خرابی زود هنگام آنها خواهد شد. روانکاری با روغن‌های صنعتی مؤثر‌ترین راه برای غلبه بر این مشکل است که سابقه‌ایی طولانی برای روان کاری انواع دستگاه دارد. همین قرار گرفتن در معرض فشار و تنش فراوان منجر به ساییدگی زود هنگام آنها می‌شود.

بنابر تجربه ثابت شده که بیش از نود درصد خرابی و خسارت‌ها به دستگاه‌های تزریق پلاستیک به‌دلیل عدم روانکاری درست یا نقص در سیستم روانکاری آن است که در بالا به اهمیت بررسی این سیستم به‌طور منظم اشاره کردیم.  تنها در مدت زمان کوتاهی نرسیدن روغن به گیره کافی است تا قطعات این دستگاه به شدت آسیب ببینند تا حدی که هزینه‌های تعمیر گزافی را برای صنعتگران در بر داشه باشد. باز هم تأکید می‌کنیم کیفیت و استاندارد بودن روغن یا گریس صنعی مورد استفاده در سبب بهبود عملکرد و طول عمر قطعاتی همچون بوش‌ها، اتصالات بازوهای گیره، پین‌ها و.. می‌شود.

چند توصیه ایمنی در ارتباط با ماشین آلات تزریق پلاستیک

  • زمانیکه دستگاه روشن است تحت هیچ شرایطی به بازوها، گیره،  دکمه تابلو برق سایر قسمت های آن دست نزنید
  • با شنیدن هر نوع صدای غیر عادی از دستگاه سریع آن را خاموش کنید
  • پیچ روبند قالب راهمیشه محکم کنید و آن را زیاد دستکاری نکنید.
  • به هیچ وجه شیشه درب متحرک دستگاه را باز نکنید.
  • در هنگام سرویس نظافت یا حتی گیر گردن قالب حتماً دستگاه را خاموش کنید.
  • اگر تزریق روانکار را بصورت دستی انجام میدهید توجه داشته باشید که عبور روانکار به راحتی انجام شود و ماده ای مانع آن نشود در این صورت ممکن است مواد به سرو صورت فرد بپاشد.
  • باید سیم ازت دستگاه سالم باشد در غیر اینصورت  اپراتور دستگاه دچار برق گرفتگی خواهد شد.
  • به هیچ وجه میکر و سوئیچ های محافظ درب  دستگاه را غیر فعال نکنید.
  • سعی کنید پای خود را  زیر محل قرار گیری قالب قرار ندهید زیر هر لحظه امکان دارد قالب سقوط کرده و با پای اپرا تور آسیب جدی وارد کند.

کینی اویل عرضه کننده انواع روغن صنعتی مرغوب در تهران

در حال حاضر به دلیل رکود و تحریم اقتصادی متأسفانه پیدا کردن روانکار صنعتی با کیفیت و استاندارد کار ساده ایی نیست. بعضی از افراد به دلیل سودجویی سعی میکنند انواع روغن صنعتی تقلبی را با قیمت روغن اصلی و استاندارد وارد بازار کرده و به فروش برسانند. مجموعه کینی اویل با داشتن بیش از چند دهه سابقه در خشان کاری در عرصه فروش انواع روغن صنعتی همواره تلاش کرده تا روغن های مرغوب و استانداردی را به داست مشتریان خود برساند همین سبب شده تا اعتبار خوبی را در طول این سالها کسب کند.

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت این مجموعه برای خرید روغن صنعتی انواع روانکارهای مارا همراه با قیمت آنها مشاهده کرده و خرید خود را بصورت تلفنی و آنلاین انجام دهید. کارشناسان ما آماده هستند تا به تمامی سؤالات شما پاسخ داده تا بتوانید خریدی خوب و مطمئن از این مجموعه صنعتی داشته باشید. رعایت دواصل مهم انصاف در قیمت و تعهد نسبت به کیفت محصولات سبب شده تا کینی اویل به عنوان یک مجموعه فروش روانکار صنعتی همواره مورد اعتماد صنعتگران زیادی در سراسر ایران قرار بگیرد. مدیریت و کارکنان مجموعه کینی اویل همواره قدردان این اعتماد بزرگ هستند.مقالات مرتبط:

روغن کاری استپر موتور با روغن صنعتی مرغوب

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری ماشین آلات راهسازی 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*