-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

انجام روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی یکی از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین جزء مصرفی و کاربردی در بیل‌های مکانیکی است. همه قطعات اصلی در این ماشین همچون موتور فاینال، درایو، پمپ روغن و… از روغن صنعتی تحت فشار قدرت خود را کسب می‌کنند. در اینجا قصد داریم درباره روغن کاری بیل مکانیکی و اهمیت آن بیشتر صحبت کنیم. در پایان یک مجموعه بسیار معتبر به نام کینی اویل را در عرصه فروش انواع روغن صنعتی و گریس به شما معرفی می‌کنیم تا در صورت نیاز روانکار مصرفی خود را با خیالی آسوده از این مرکز فروش روغن صنعتی در تهران  تهیه کنید.

بررسی روغن هیدرولیک بیل مکانیکی

همه روغن‌های هیدرولیک مخصوص بیل مکانیکی به دو دسته روغن معمولی و روغن مخصوص تقسیم می‌شوند که در زیر به چند مورد اشاره می‌کنیم:

روغن مکانیکی

این روغن با توجه به ویسکوزیته سینماتیکی (سیال جاری در حال حرکت) ۵۰ درجه سانتی گراد به ۷ درجه تقسیم می‌شوند. بیشترین مورد استفاده در شماره ۱۰ ، ۲۰  و ۳۰ است. این روغن روان کننده با کیفیت متوسط در ابزار و ماشین آلات مختلف در انتقال هیدرولیک بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روغن ترانسفور ماتور

این روغن صنعتی بسیار تصفیه شده و ناخالصی اسیدیته و خاکستر کمی دارد و دارای مقاوت بالایی در برابر اکسیداسیون است.

روغن موتور دیزل

این روغن افزودنی‌های ضد خوردگی، ضد اکسیداسیون و تمیز کردن موتور همراه با عملکرد روان کننده خوب به آن اضافه می‌شود. روغن موتور دیزل در سیستم انتقال هیدرولیک تراکتورها ماشین آلات ساختمانی و ماشین آلات حمل و نقل آسانسور استفاده می‌شود. این نوع از روغن‌های معمولی به‌دلیل داشتن افزودنی‌های کم تولید فوم در هنگام انتقال به راحتی انجام می‌شود. در این روانکار درجه حرارت و ویسکوزیته ضعیف می‌باشد. اما هر چقدر ویسکوزیته با دما تغییر کند بهتر است. مخصوصاً در دماهای پایین که ویسکوزیته به سرعت بالا می‌رود بنابر این برای کارکرد در درجه حرارت پایین مناسب نیست.

روغن هیدرولیک ضخیم

 

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

نوعی از روغن صنعتی که اخیراً برای سیستم‌های هیدرولیکی ماشین آلات ساختمانی، افراد نقاله بر( پله برقی آسانسور) و.. استفاده می‌شود همین روغن هیدرولیک ضخیم است. با داشتن افزودنی ضخیم کننده ویسکوزیته با رطوبت کمی تغییر می‌کند و برای  استفاده در درجه حرارت پایین و مقاومت در برابر سرما از آن استفاده می‌شود. داشتن نقطه انجماد کم، عملکرد ضد زنگ، لغزش رودخانه و پایداری ضد اکسیداسیون از دیگر ویژگی‌های آن است.

اهمیت روغن هیدرولیک مناسب برای بیل مکانیکی

روغن صنعتی هیدرولیک برای آب بندی ماشین آلات و روانکاری سیستم‌های خنک کننده نقش اساسی دارد. استفاده از روغن نامناسب و بی‌کیفیت به مرور زمان به سیستم آسیب می‌رساند و عملکرد آن را کاهش می‌دهد. برای استفاده از بهترین عملکرد روغن هیدرولیک باید از فیلترهای مناسب و استاندارد استفاده کنید تا کارایی و عملکرد ماشین  دچار توقف و تأخیر نشود. بنابر این علاوه بر به‌کار بردن روغن هیدرولیک درجه یک باید از فیلترهای هیدرولیک مرغوب نیز استفاده شود.

نکاتی در ارتباط با تعویض روغن هیدرولیک بیل مکانیکی

گفتیم که  استفاده از روغن هیدرولیک مناسب سبب کارکرد بهتر و مؤثرتر سیستم ماشین می‌شود و روغن کثیف عملاً کیفیت و کارایی آن را پایین می‌آورد. چون ماشین‌ها معمولاً در شرایط خاکی و مرطوب  قرار می‌گیرند استفاده از فیلتر برای تصفیه ناخالصی‌های موتور که کارکرد سیستم هیدرولیک را افزایش می‌دهد ضروری است. زیرا اگر روغن کثیف باشد خواص آن ضعیف شده و موجب خوردگی و برهم زدن نظم اورینگ و پکینگ ( برهم خوردن نظم فیلتر هیدرولیک) می‌شود. اینکار باعث نرسیدن روانکار صنعتی به بخش مصرف کننده شده و پروسه فشارسازی در ماشین عملاٌ متوقف می‌گردد.

باید در زمان تعویض روغن هیدرولیک فیلتر را هم دقیقاً بررسی کرد تا در صورت نیاز آن را تعویض نمود. توجه داشته باشید در زمان تعویض فیلتر باید حتماً روغن هیدرولیک را هم عوض کنید و آن را به تأخیر نیندازید. به‌طور متوسط مدت زمان استاندارد برای تعویض فیلتر هیدرولیک و روغن موتور بیل مکانیکی  هر ۲۰۰ ساعت است البته این زمان در ماشین‌‎های دیگر ممکن است کمتر باشد.

سرویس و چک کردن اصولی  حجم روغن موتور بیل مکانیکی

برنامه درست سرویس و نگه‌داری این نوع از ماشین آلات شامل بررسی روغن هیدرولیک مایع، خنک کننده روغن موتور و روغن دنده است. این بازدید به‌منظور اطمینان از کافی بودن سطح مایعات انجام می‌شود اینکه سطح آنها پایین تر از حد مجاز نباشد. باید در صورت کم بودن نسبت به سرریز کردن آن به مقدار کافی اقدام کرد. توجه باشید حتماً نکات شرکت سازنده را درباره تأثیر دما، اثر شرایط محیطی بر روی گرانروی، سطح کیفیت و سایر استاندارد‌های روغن تأثیر گذار و ضروری است که باید آنها را در نظر داشته باشید.

در یک بیل مکانیکی باید تمامی موارد گفته شده و میزان روغن مصرفی را در وضعیت خاموش موتور بررسی کرد. باید از یک دستمال تمیز برای پاک کردن روغن و آلودگی‌های محل بازدید استفاده کنید زیرا ممکن است این آلودگی‌ها به‌داخل سیستم نفوذ پیدا کند. در سیستم‌های هیدرولیک سطح روغن دنده موجود در چرخ‌ها و گیر بکس گردان بسیار با اهمیت است و باید روزانه بررسی آن انجام شود. موتور که قلب متحرک یک بیل مانیکی است بازدید سطح مایع خنک کننده و سرریز آن از طریق منبع انبساط انجام می‌گیرد که سطح این مایع باید میان خط نشانگر حداقل و حداکثر باشد.

مزایای استفاده از روغن واسکازین بیل مکانیکی

 

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

  • افزایش طول عمر دنده و عملکرد بهینه
  • کاهش غلظت روغن و افزایش مقاومت در برابر اکسیداسیون
  • پایداری دنده در برابر خوردگی که سبب می‌شود عمر قطعه طولانی‌تر گردد.
  • محافظت از دنده در برابر عوامل خارجی و هر نوع آلودگی
  • جلوگیری از ایجاد حباب و به‌حداقل رساندن مصرف سوخت

کینی اویل یک مرکز خرید معتبر انواع روغن صنعتی در تهران

مجموعه صنعتی کینی اویل با داشتن بیش از چند دهه تجربه در عرصه فروش انواع روانکار صنعتی مرغوب و با کیفیت توانسته است اعتبار خوبی را در میان مشتریان خود کسب کند. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت این مجموعه انواع روغن صنعتی مایع، جامد و نیمه جامد را همراه با قیمت آنها مشاهده کرده و سفارش خرید خود را به‌صورت تلفنی و آنلاین از این مجموعه انجام دهید. کارشناسان ما آماده هستند تا به تمامی سؤالات شما پاسخ داده و شما را در زمینه خرید روانکار مناسب با توجه به قطعات و لوازم ماشین آلات صنعتی‌تان راهنمایی کنند.

همه سفارش‌های خرید در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه بسته بندی برای مشتریان به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد. تمامی روغن‌های صنعتی در کینی اویل با استانداردترین شیوه  و در مکان‌های مناسب بسته بندی و انبار می‌شوند. کینی اویل این افتخار را دارد که همواره توانسته است محصولات را با حفظ خواص و کیفیت اصلی آنها به‌دست مشتریان برساند. مراکز صنعتی زیادی هستند که کینی اویل روانکار مصرفی آنها را تأمین می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باره این مجموعه و محصولات آن به وب سایت ما مراجعه نمایید.بیشتر بخوانید:

روغن کاری ماشین آلات راهسازی

تفاوت واسکازین با روغن موتور

ترفندهای روانکاری قسمت های مختلف شیر آلات

۱۰ ایراد در روغن کاری قطعات

بهترین روانکار جعبه دنده موتورهای تراکشن

بهترین روانکار زنجیر و سیم بکسل

کاربرد روغن فورج گرم

خرید روغن صنعتی بی واسطه و با کیفیت

لیست انواع روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

روغن صنعتی کینی اویل

روغن پاش صنعتی 

روانکارهای صنعتی 

اهمیت روغن کاری در سیستم های صنعت سیمان 

روغن کاری دستگاه های قوی چرم با کدام روغن بهتر است؟

روغن مینرال با روغن سنتیک چه تفاوتی دارد؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*