-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
دانستنیهای روانکاری تک نقطه ای

دانستنیهای روانکاری تک نقطه ای

دانستنیهای روانکاری تک نقطه ای

مهم‌ترین مورد در ارتباط با دانستنیهای روانکاری تک نقطه ای این است که این سیستم روانکاری، برای روانسازی نقاطی از تجهیزاتی همچون فن‌ها، یاتاقان‌های الکتروموتورها و… که نیازمند روانکاری کم اما در طول زمان هستند استفاده می‌شوند.

اهمیت استفاده از روانکارها در دنیای صنعت

روانکاری یک رشته بسیار مهم در علوم مهندسی است که موفقیت بسیاری از طرح‌های صنعتی وابسته به آگاهی درست نسبت به این دانش است. روانکاری دانش آسان سازی حرکت نسبی سطوح در تماس با یکدیگر است با قرار گرفتن لایه‌های از روغن صنعتی به‌شکل گاز، مایع و جامد بر روی سطوح مختلف دستگاه‌ها موجب راحتی حرکت و مانع از ایجاد آسیب بر روی سطوح می‌شود. امروزه توجه به روانکارهای صنعتی بخش مهمی از توسعه صنایع ماشینی و صنعت مربوط به آن را تشکیل داده است. مخصوصاً توجه به مواردی همچون حفظ منابع تجدید ناپذیر و بهینه سازی مصرف و رعایت الزامات زیست محیطی روی روغن‌های صنعتی سبب شده مورد توجه خاصی قرار بگیرد. وجود یک برنامه روانسازی مناسب برای جلوگیری از فرسایش و از کار افتادگی زود هنگام صنایع و ماشین آلات و به‌دست آوردن بیشترین بازده مکانیکی لازم و ضروری است. در عصر صنعت برنامه روانکاری مناسب یک برنامه پایدار است.

وضعیت تولید و مصرف روانکار در دنیای امروز

دانستیم که روانکارهای صنعتی دارای کاربردهای زیادی در کمپرسورها، چرخ دنده‌های صنعتی، موتورهای داخلی احتراق، سیستم‌های هیدرولیک توربین‌ها و… دارند. در حال حاضر بیش از ۱۷۰۰  تولید کننده بزرگ انواع روغن صنعتی در جهان وجود دارد که حدود ۲۰۰ کمپانی به‌صورت جانبی در کنار تولیدات دیگر خود روانکار هم تولید می‌کنند. ۱۵۰۰ شرکت دیگر هم به‌طور اختصاصی مشغول به تولید انواع روانکار هستند. اما بیش از ۶۰ درصد از روانکارهای مصرفی در کل دنیا توسط کمتر از ۲ درصد این کمپانی‌ها تولید می‌شود.

سیستم روانکاری خودکار نقطه ای

 

دانستنیهای روانکاری تک نقطه ای

دانستنیهای روانکاری تک نقطه ای

سیستم‌های اتوماتیک روانکاری در حالت کلی و به‌طور منظم مقدار کمی از  روغن یا گریس تمیز را استفاده می‌کنند. اینکار سبب افزایش کارکرد یاتاقان‌ها می‌گردد. این نوع از روانکارهای اتوماتیک دارای ویژگی‌هایی همچون افزایش ایمنی کارگران، افزایش قابلیت اطمینان دستگاه و بهینه سازی عملیات تعمیر و نگه‌داری می‌شود. روانکارهای گریس نقطه‌ای برای کارخانه‌های که به‌دلیل فاصله زیاد و پراکندگی که نقاط روانکاری از هم دارند برای چنین نقاطی که دسترسی به آنها دشوار است از سیستم‌های روانکاری نقطه‌ای استفاده می‌کنند. در این نوع از سیستم‌های روانکاری مقدار ورود گریس برای یک دوره زمانی به‌خوبی قابل تنظیم است. همین سبب شده میزان دقت آن در مقایسه با روانکارهای دستی سنتی بسیار بیشتر باشد. این روانکارهای نقطه‌ای دارای بیشترین استفاده در مواردی همچون دمنده‌ها، موتورهای برقی، پمپ‎ها، زنجیرها، انتقال دهنده‌‎ها فن‌ها هستند که برای کاربردهای متفاوتی طراحی شده‌اند.

ویژگی سیستم‌ روانکاری خودکار نقطه‌‌ ای

 • قابلیت تنظیم برای مقدار و زمان روانکار خروجی
 • قابل نصب در هر زاویه‌ای
 • قابلیت شارژ مجدد
 • قابل استفاده برای روغن صنعتی و گریس
 • نشان دادن دوز دقیق خروجی روانکار صنعتی
 • بدون وارد کردن فشار به روانکار برای خروج
 • در دمای منفی بالا مثلاً تا منفی ۶۰ درجه هم قابل استفاده است.
 • دارای فشار خروجی مناسب

مزایای که روانکارهای تک نقطه ای دارند

این نوع از روانکاری از طریق پمپ گریس و پمپ‌های روغن برای استفاده مقدار مشخصی از روانساز مورد استفاده قرار می‌گرد. روانکار تک نقطه‌ای دارای مزایای است که در زیر به چند مورد از این مزایا اشاره می‌کنیم:

 • جایگزینی بسیار مناسب برای گریس کاری و روانکاری دستی است.
 • این نوع از روانکاری سبب افزایش ایمنی در دستگاه می‌شود.
 • سبب می‌شود که اطمینان سیستم در حد مطلوبی بالا برود.
 • این روانسازی اتوماتیک اطمینان از گریس‌کاری یا روغن‌کاری در نقطه مورد نظر را در زمان مشخص شده‌ای تا حد زیادی بالا می‌برد.

اهیمت شرایط نگه‌داری روانکارها صنعتی برای حفظ خواص آن

همه روغن‌های صنعتی به هر شکلی که باشند براساس نوع افزودنی در آنها دارای زمان‌های نگهداری مختلفی می‌باشند. مثلاً روانکارهای ضد زنگ ممکن است پس از ۶ ماه ذخیره سازی کم کم عملکرد خود را از دست بدهند. روانکارهای دیگری نیز مانند روغن توربین هستند که با داشتن افزودنی کم می‌توان سال‌ها آنها را در انبار نگهداری کرد. سعی کنید به تاریخ کد بندی شده روی بر چسب ظروف نگهداری روانکار صنعتی توجه داشته باشید. اما شیوه‌های هستند که برای به‌حداکثر رساندن اصولی ذخیره سازی روغن صنعتی می‌تواند بسیار مفید باشد. با رعایت این شرایط می‌توان نگهداری مناسب روانکار را به بیشترین زمان ممکن رساند.

دمای بسیار بالا و دمای بسیار پایین

 

دانستنیهای روانکاری تک نقطه ای

دانستنیهای روانکاری تک نقطه ای

شرایط انبار کردن روانکار در دمای بیش از بالا یا پایین سبب تجزیه شیمیایی آن می‌شود. این نوع از شرایط دمایی برای روانکارهایی که دارای افزودنی ضد زنگ هستند پس از ۶ ماه کم کم دچار افت کیفیت می‌شوند. بنابراین فرمولاسیون یک ضد زنگ می‌تواند دارای حلالیت ضعیفی در روغن پایه باشد. این حلالیت در طول ذخیره سازی و در دمای بسیار پایین به‌میزان زیادی افزایش پیدا کند.

نگهداری در محیط‌های مرطوب

روانکارهای نفتی اگر در معرض رطوبت هوا قرار بگیرند به‌طور طبیعی مقداری از این رطوبت را به‌خودشان جذب می‌کنند. با وارد شدن رطوبت به‌داخل روغن سریع مقداری از افزودنی‌های آن تجزیه شده و مرحله اکسیداسیون و تخریب با شتاب بیشتری انجام می‌گیرد.

انبار و ذخیره سازی در فضاهای بسته

انواع روانکارهای صنعتی باید در محیط‌های تمیز، خشک و کاملاً ‌دور از نورمستقیم آفتاب نگه‌داری شوند. باید در محیطی تمیز و فاقد هر نوع آلاینده گرد و غبار خاک و رطوبت همراه با شیوه‌های بسته بندی محکم و استاندارد از آنها نگهداری کرده تا زمانیکه به‌دست مصرف کننده برسد.

کینی اویل مرکز خرید روغن صنعتی مرغوب در تهران

کینی اویل سال‌هاست که با عرضه انواع روانکار صنعتی با کیفیت توانسته است اعتماد مشتریان و صنعتگران زیادی را به‌خود جلب کند. این مجموعه معتبر به‌عنوان یک مرکز پخش روغن صنعتی مرغوب در تهران توانسته است بهترین و استانداردترین روانکارها را روانه بازار کند. با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم‌های کشور متأسفانه پیدا کردن روغن صنعتی مرغوب برای دستگاه‌ها و ماشین آلات کار راحتی نیست. در صورتی که به هر دلیلی از روانکار بی‌کیفیت برای قطعات صنعتی استفاده شود ممکن است خسارت‌های و ضررهای جبران ناپذیری به‌دستگاه وارد کرده و حتی آن را برای همیشه از دور خارج کند. کینی اویل با عرضه روغن‌های صنعتی مرغوب و متنوع توانسته است نیاز چند مرکز معتبر صنعتی در ایران را به‌طور عمده تأمین کند.  کینی اویل این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده تا با مراجعه به وب سایت این مجموعه انواع روانکارها را به‌طور وسیع و گسترده همراه با قیمت آنها مشاهده کنید. شما می‌توانید به‌صورت آنلاین و تلفنی سفارش خرید خود را انجام دهید. کارشناسان ما آماده هستند تا به تمامی سؤالات شما پاسخ دهند و تا با راهمنایی دقیق شما خریدی مطمئن و آسوده داشته باشید.مقالات مرتبط:

۱۰ ایراد در روغن کاری قطعات

بهترین روانکار جعبه دنده موتورهای تراکشن

بهترین روانکار زنجیر و سیم بکسل

کاربرد روغن فورج گرم

خرید روغن صنعتی بی واسطه و با کیفیت

لیست انواع روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

روغن صنعتی کینی اویل

روغن پاش صنعتی 

روانکارهای صنعتی 

اهمیت روغن کاری در سیستم های صنعت سیمان 

روغن کاری دستگاه های قوی چرم با کدام روغن بهتر است؟

روغن مینرال با روغن سنتیک چه تفاوتی دارد؟ 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*