-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
مشخصات و کاربرد گریس دور بالا در کارخانه فولاد

مشخصات و کاربرد گریس دور بالا در کارخانه فولاد | کینی اویل

مشخصات و کاربرد گریس دور بالا در کارخانه فولاد

شاید این سؤال برای شما مطرح باشد که چرا مشخصات و کاربرد گریس دور بالا در کارخانه فولاد بسیار اهمیت دارد؟ آیا با مزایا و نوع به‌کارگیری این روانکار صنعتی آشناهستید؟ برای خرید روغن صنعتی و این نوع گریس مورد نیاز آیا مرکز خرید قابل اعتماد و معتبری وجود دارد؟

راه‌اندازی یک کارخانه فولاد به‌دلیل نیاز به سرمایه گذاری بالا باید عملکردی مطمئن و بی‌نقص داشته باشد تا سرمایه هزینه شده را بتوان هر چه سریع‌تر جبران کرد. برای این منظور باید از کاهش هزینه‌های مربوط به نگه‌داری و بهره‌برداری از تجهیزات استفاده کرد.

هر نوع اتفاق برنامه ریزی نشده عملکرد کارخانه را به‌میزان زیادی کاهش داده و درآمد آن را پایین می‌آورد. زیرا مدیران این نوع از صنایع مجبورند که علاوه برای حفظ کیفیت محصولات خود استانداردهای سختگیرانه زیست محیطی را نیز رعایت کنند.

لازم است که روانکارهای بسیار مرغوبی را برای این صنعت به‌کار برد تا بهترین نتیجه از کار به‌دست بیاید. ما مجموعه کینی اویل را برای خرید روغن صنعتی و انواع گریس به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید روانکار مورد نیاز خود را با کیفیتی عالی و قیمت مناسب از آنجا تهیه کنید.

کاربرد های که روانکارها در صنعت فولاد دارند

انواع روانکارها به صنعت فولاد کمک می‌کنند تا به اهداف خود برسند. در حدود 36 درصد از آسیب‌های که به یاتاقان‌ها وارد می‌شود به‌دلیل استفاده نادرست یا ناقص از روانکارها است.

لازم است که طیف وسیع و مناسبی از روان کننده‌ها استفاده شوند تا پاسخگوی نیاز این نوع از صنایع باشد.

برای این که به اهداف تولید سالانه رسید باید روانکاری هر کدام از قطعات به‌درستی انجام شود تا اجزا در برابر دمای بالا، آلودگی، آب، ریزش‎های مداوم اسید، بخار آب و.. محافظت شوند.

برای افزایش طول عمر تجهیزات، کاهش مصرف روغن و افزایش زمان کاری باید اقدامات مهندسی حساب شده نیز انجام شود. گریس‌های مختلفی از جمله گریس دوربالا در این صنعت استفاده می‌شود که به‌کار گیری آن برای دستگاه و ماشین آلات اهمیت ویژه‌ای دارد.

ویژگیهای گریس دور بالا در صنعت فولاد

 

 

مشخصات و کاربرد گریس دور بالا در کارخانه فولاد

مشخصات و کاربرد گریس دور بالا در کارخانه فولاد

 

گریس دوربالا گریسی است که برای شرایط سخت و سرعت‌های زیاد در زمان چرخش، فشار، انقباض در دماهای بالا برای روانسازی قطعاتی همچون بلبرینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد مناسب در شرایط دمایی پایین یکی از ویژگی‌های مهم این گریس است.

در ترکیبات این نوع از گریس از روان کننده‌های جامد استفاده نشده و برای انواع رولبرینگ‌های کوچک، سوزنی و سبک در شرایط کاری با سرعت زیاد استفاده می‌شود.

گریس دوربالا در برابر انواع سایش و خوردگی مقاومت خوبی دارد و برای ماشین آلات مختلف مانند موارد نام برده در پایین استفاده می‌شود:

 • رولبرینگ‌ها
 • اسپندل‌ها
 • قالب برش
 • یاتاقان‌های ساده
 • بلبرینگ با سرعت زیاد
 • انواع صنایع شیمیایی و تولیدی

مزایای گریس دور بالا

 • مقاومت خوب در برابر آب و رطوبت
 • عملکرد حرارتی بالا
 • مقاومت عالی در برابر فشار و حرکت‌های تند
 • خواص روانکاری عالی
 • خاصیت پمپ پذیری خوب
 • داشتن ویژگی‌های ضدخوردگی و ضدسایش

ویسکوزیته گریس دور بالا

 

مشخصات و کاربرد گریس دور بالا در کارخانه فولاد

مشخصات و کاربرد گریس دور بالا در کارخانه فولاد

 

استفاده از روغن پایه مناسب برای گریس موجب می‌شود که جداسازی دوسطح که ممکن است در تماس با یکدیگر باشند را فراهم کند. بنابراین روانساز باید از ویسکوزیته مناسبی نیز برخوردار باشد.

یکی از راه‌های رایج برای شناختن ویسکوزیته مناسب تعیین ضریب سرعت است که بنابر سرعت بلبرینگ که دور در دقیقه و نیز ضریب در قطر گام محاسبه می‌گردد.

با افزایش سرعت بلبرینگ ضریب سرعت نیز افزایش پیدا می‌کند. در صورتی که سرعت یاتاقان و ضریب سرعت زیاد شود و یسکوزیته مربوطه باید کمتر باشد. ویسکوزیته بستگی به دمای عملیات واقعی دارد طوری که با ضریب سرعت 400000 و دمای کمتر از 60 درجه سانتی ‌گراد ممکن است حداقل درجه ویسکوزیته میان 15- 22 لازم باشد.

اما اگر دمای کار به 100 درجه سانتی گراد نزدیک‌تر باشد حداقل ویسکوزیته 32 – 46 مورد نیاز و ضروری است. ویسکوزیته روانکار اگر کمی بیشتر هم باشد قابل قبول بوده و ممکن است محافظت بهتری را انجام دهد.

ولی ویسکوزیته بیش از حد و زیاد سبب دماهای شدید شده  و خرابی زود هنگام گریس یا بلبرینگ را در پی خواهد داشت. بنابراین درجه ویسکوزیته 68 یا بالاتر اغلب برای این نوع کاربردها استفاده می‌شود.

در گریس دور بالا غلظت روانکار جزء فاکتورهای مهم است که در نظر داشتن آن برای دماهای بالا و سرعت زیاد اهمیت دارد که نشان دهنده فرموله شدن گریس برای چنین شرایطی است.

از آنجایی که دماهای بالاتر  در کاربرد این گریس مورد انتظار است به‌کارگیری یک روغن پایه مصنوعی و یک سیستم افزودنی پیشرفته در اغلب موارد توصیه می‌شود مخصوصاً اگر شرایط بلبرینگ بحرانی باشد.

اهمیت استفاده از گریس مرغوب و با کیفیت

عوامل زیادی از جمله اکسیژن، حرارت، نورخورشید، آلودگی‌های محیطی سبب فرسودگی و خرابی این نوع از روانکارهای صنعتی می‌شود.

مجموعه کینی اویل به عنوان یکی از عرضه کننده‌های معتبر انواع روغن صنعتی و گریس در تهران به‌منظور عرضه محصولات با کیفیت و استاندارد شرایط انبار و نگه‌داری مطلوبی را برای روانکارهای فراهم کرده تا در هنگام استفاده روان ساز خواص و ویژگی‌های اصلی خود را داشته باشد.

اگر در زمان استفاده گریس غلظت خوبی نداشته باشد نمی‌توان با کمک روانکارهای دیگر غلظت آن را پایین آورد و اینکار به‌کیفیت گریس لطمه وارد می‌کند. توجه داشته باشید ممکن است بر اثر شرایط بد نگهداری روغن گریس از آن جدا شود که در این صورت نمی‌توان با هم زدن روغن را دوباره با مواد مخلوط کرد زیرا گریس عملاً خاصیت خود را از دست داده است.

بنابراین نوع شرایط و محیطی که گریس در آنجا نگهداری می‌شود در حفظ خواص و ویژگی‌های آن بسیار اهمیت دارد. استفاده از روان ساز فاسد و بی‌کیفیت ممکن است ضربات جبران ناپذیری به صنایع وارد کرده و آنها را برای همشه از دور خارج کند.

کینی اول مرکز خرید معتبر انواع روانکار و روغن صنعتی در تهران

کینی اویل  با داشتن بیش از سه دهه تجربه و سابقه کاری در عرصه فروش انواع روغن صنعتی و گریس توانسته است اعتبار خوبی را کسب کرده و در میان صنعتگران شناخته شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع محصولات، ویژگی‌ها و قیمت آنها به وب سایت کینی اویل مراجعه نمایید و اطلاعات کاملی را کسب کنید.

این امکان برای شما فراهم شده تا روانکار مورد نیاز خود را از این مجموعه معتبر و با سابقه تهیه کنید. کینی اویل همواره تلاش می‌کند تا با فروش محصولان مرغوب از مشتریان خود حمایت می‌کند و با ارائه مشاوره‌های مفید و تخصصی رضایت آنها را کسب کند.

کارشناسان ما آماده هستند تا با توجه به تجربیات چندین ساله خود در زمینه فروش انواع روغن صنعتی و گریس شما را راهنمایی کنند و اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار بگذارند. شما می‌توانید با استفاده از شماره تلفن‌های موجود در وب سایت با این کارشناسان در ارتباط باشید و به راحتی به‌صورت تلفنی یا آنلاین سفارش خرید خود را انجام دهید.بیشتر بخوانید:

گریس صنایع نساجی را چقدر میشناسید؟

کاربرد گریس پایه بنتون

پخش گریس پایه کلسیم نمره 3

گریس پمپ همراه با روانسازی دنده ها

بررسی انواع گریس خور

موارد کاربرد گریس

گریس صنایع غذایی

قیمت گریس نسوز

خرید گریس پلاستیک مرغوب

خرید گریس صنایع کشاورزی با مطلوبترین قیمت

خرید گریس سیم بکسل آسانسور

بهترین گریس صنعتی برای انواع پمپ دستی 

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

مهمترین نکات در گریس کاری قسمت های گریس خور در کارخانه

تاثیر گریس کلسیم سولفنات در صنایع ذوب آهن و فولاد

گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟

کار با گریس کلسیم سولفات در صنایع ذوب آهن 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*