-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
روغن گرافیت

روغن گرافیت | کاربرد و ویژگی های روغن پایه گرافیتی

روغن گرافیت

یکی از انواع روغن صنعتی روغن گرافیت است که در صنایع فورج کاری با هدف استفاده در پتک‌های چکش کاری گرم و روانکاری انواع عملیات بر روی فلز گرم مانند قالب‌های پرس به‌کار می‌رود. این روانکار صنعتی قابلیت استفاده در سیستم‌های اتوماتیک، دستی و انواع فلزات با تناژهای مختلف را دارد. برای دستیابی به نتیجه مطلوب بهتر است این روغن به‌وسیله اسپری‌های اتوماتیک مورد استفاده قرار بگیرد.

استفاده از روغن گرافیت مرغوب و با کیفیت مزایای زیادی دارد که در ادامه این بحث به بررسی بیشتر این روغن صنعتی خواهیم پرداخت. در پایان نیز شما را با یک مجموعه معتبر صنعتی به نام کینی اویل که سال‌هاست به عرضه انواع روانکار صنعتی مشغول است را به شما معرفی می‌کنیم. قیمت روغن صنعتی در این مجموعه به‌دلیل حذف واسطه‌ها و رساندن مستقیم محصول به‌دست مشتری در مقایسه با محصولات مشابه در بازار مناسب و منصفانه‌تر است.

شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت کینی اویل انواع روانکار صنعتی مایع، جامد و نیمه جامد را همراه با قیمت آنها مشاهده کنید و سفارش خرید خود را به راحتی از طریق تلفنی یا آنلاین انجام دهید تا در کمترین زمان ممکن به آدرس شما ارسال شود.

روغن گرافیت چگونه است و چه ویژگی دارد؟

روغن فورج گم یا همان روغن گرافیت که در مواقعی به آن روانکار گرافیتی می‌گویند به‌منظور بالا بردن عملیات فورجینگ و بهبود پوشش دهی فلزات به‌شکلی گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما استفاده از این روغن  و نوع کیفیت آن به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. نمونه‌های مختلفی از این محصول وجود دارد که روغن پایه گرافیت هم ممکن است یکی از آنها باشد. عملیات فروجینگ به دو شکل فورجینگ سرد و فورجینگ گرم انجام می‌گیرد و این روغن در حالتی که حرارت زیاد باشد به‌کار گرفته می‌شود. روغن گرافیت عاری از هرگونه بخار یا دود است و در واقع یک نوع روغن خاص و منحصر بفرد محسوب می‌شود که داشتن مقاومت حرارتی بالا آن را تبدیل به یک روانکار خاص کرده است که موجب می‌شود محصول نهایی در پایان کیفیت بسیار خوبی داشته باشد.

مزایای روغن

  • بدون هیچ نوع دود و بخار است.
  • کنترل درجه حرارت قالب و بالا بردن طول عمر آنها
  • کمک به حرکت فلز در سریع پر شدن قالب‌ها
  • به عنوان یک پوشش محافظتی در سطح فلز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • می‌توان آن را به‌صورت خالص یا رقیق شده همراه با آب استفاده کرد.

 کاربردهایی که روغن گرافیت دارد

 

روغن گرافیت

روغن گرافیت

این نوع از روغن در حوزه‌های مختلف صنعت کاربردهای مختلفی دارد که تولید قطعات و لوازم یدکی دستگاه‌های مختلف صنعتی و لوازم خودرو از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین کاربردهای این روانکار است. در عملیات فورجینگ برای بالا بردن طول عمر قطعات و فولادهای در معرض فشار به‌کاربردن این روانکار ضروری است. در هر زمینه‌ای از تولید قطعات فلزی که در آن احتمال پرس، جوش خوردگی و برش این قطعات وجود دارد می‌توان روغن گرافیت را به‌کار برد. که در زیر به برسی بیشتر کاربرد روغن گرافیت می‌پردازیم:

استفاده از گرافیت به عنوان روغن پایه

گرافیت به عنوان یک ماده پایه و نسوز در شرایط حرارتی بسیار بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از  گرافیت در ساختار روغن این امکان را به ما می‌دهد که در شرایط حرارتی مختلف بدون ایجاد نگرانی از سوخته شدن روغن از آن استفاده کنیم. به این خاطر است که به روغن پایه گرافیت روغن فورج گرم نیز می‌گویند که در حوزه‌های مختلفی کاربرد دارد. البته نمونه‌های دیگری از روغن گرافیت بر پایه مواد دیگر تولید می‌شود که بنابر نیازهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مقاومت زیاد  در برابر حرارت

در عملیات فورجینگ از درجه حرارت زیادی استفاده می‌شود تا بتوان فورج شدن و ادغام فلزات را به‌شکلی مطلوب انجام داد. بنابر این باید روغن مقاومت حرارتی بالایی داشته باشد تا تبخیر نشده و در طول فعالیت امکان استفاده از آن وجود داشته باشد.

انجام روانسازی‌های محیطی

استفاده از پتک‌های چکش کاری قسمتی از عملیات فورجینگ است که نیرو و فشار لازم را برای ترکیب فلزات با یکدیگر فراهم می‌کند. نحوه حرکت پتک‌ها و چگونگی وارد آوردن فشار به فلز باید به‌شکلی باشد که اختلالی در روند جوشکاری به‌وجود نیاورد. نحوه صحیح کار کردن پتک‌ها تا حدی بستگی به روانکار مورد استفاده برای آن دارد تا آنجایی که در بازار به این روغن روانکار پتک‌های چکش کاری گرم نیز می‌گویند.

میزان چسبندگی و ویسکوزیته در گرافیت

 

روغن گرافیت

روغن گرافیت

در بعضی از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها به‌جای استفاده از پتک و چکش برای عملیات فورجینگ از سیستم پرس هیدرولیک استفاده می‌شود که فشار مورد نیاز عملیات را به‌صورت یکپارچه و پیوسته وارد می‌کند. این شرایط با قرار دادن قطعات فلزی در داخل قالب‌های مخصوص به آنها فشار وارد می‌شود. روغن فورج  گرم همانند یک روانساز عالی قالب‌های پرس را روانکاری می‌کند. داشتن میزان چسبندگی عالی و ویسکوزیته مناسب در این روغن سبب شده که علاوه بر روانکاری مناسب بتواند در شرایط حرارتی بسیار سخت و بالا با داشتن مقاومت حرارتی  زیاد بدون تبخیر و سوخته شدن وظایف خود را انجام دهد.

کینی اویل مرکز خرید معتبر انواع روانکارهای صنعتی

کینی اویل به عنوان یک مرکز تخصصی در فروش انواع روغن صنعتی و روانکارهای جامد و نیمه جامد با برند‌های معتبر و خوشنام همواره توانسته است اعتماد مشتریان زیادی را در طول این چند دهه فعالیت خود به‌دست آورد.  متأسفانه در طول چند سال اخیر به‌دلایلی همچون تحریم و رکود اقتصادی واردات برندهای معتبر جهانی به کشور عملاً غیر ممکن شده است و یا برند اصلی خارجی قیمت گزافی دارد طوری که صنعتگران از خرید آنها صرف نظر می‌کنند. بنابر این خرید روانکار با قیمتی مناسب و کیفیتی استاندارد که بتواند نیاز صنایع را به‌خوبی برآورده کند یک اولویت مهم برای صنعتگران است.

خوشبختانه کینی اویل باهدف پیشرفت و کمک به صنعت داخلی کشور همواره تهیه انواع روانکارهای استاندارد و مرغوب با قیمتی منصفانه را در اولویت کارهای خود قرار داده است. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت این مجموعه طیف وسیعی از روغن و روانکارهای مختلف را همراه با قیمت آنها مشاهده کرده و سفارش خرید خود را تلفنی یا آنلاین انجام دهید. کارشناسان حرفه‌ای ما آماده هستند به سؤالات شما پاسخ داده و اطلاعات تخصصی‌تری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

همه سفارشات کلی یا جزئی مشتریان در صورت موجودی در انبار در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه بسته بندی برای آنها به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد. کینی اویل همواره از نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما مشتریان این زمینه برای بالا بردن کیفیت کار خود استقبال می‌کند و هر نوع نظر خود را می‌توانید با کارشناسان ما در میان بگذارید.بیشتر بخوانید:

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

کاربرد نانو ذرات در روغن صنعتی

روغن موتور صنعتی استاندارد api-sp

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری ماشین آلات راهسازی

تفاوت واسکازین با روغن موتور

ترفندهای روانکاری قسمت های مختلف شیر آلات

۱۰ ایراد در روغن کاری قطعات

بهترین روانکار جعبه دنده موتورهای تراکشن

بهترین روانکار زنجیر و سیم بکسل

کاربرد روغن فورج گرم

خرید روغن صنعتی بی واسطه و با کیفیت

لیست انواع روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

روغن صنعتی کینی اویل

روغن پاش صنعتی 

روانکارهای صنعتی 

اهمیت روغن کاری در سیستم های صنعت سیمان 

روغن کاری دستگاه های قوی چرم با کدام روغن بهتر است؟

روغن مینرال با روغن سنتیک چه تفاوتی دارد؟

میدانید دیزل ژنراتور  چگونه کار میکند؟

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پای استری

روغن قالب در قالب سنگ مصنوعی مجاز است یا خیر؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*