-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پایه استری

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پایه استری

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پایه استری

مهم‌ترین ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پایه استری مقاومت زیاد حرارتی است که در صنایع مهمی همچون ریخته گری که با مواد مذاب و مشتعل سر و کار دارند استفاده می‌شود. قیمت روغن صنعتی هیدرولیک ضد آتش به‌دلیل ویژگی خاص این روانکار در مقایسه با سایر روانکارهای صنعتی نسبتاً بالا است و تقاضاهای زیادی برای خرید این روغن صنعتی در بازار وجود دارد. لازم است صنعتگران در هنگام تهیه این روانکار توجه داشته باشند که آن را مراکز معتبر خریداری کنند تا گرفتار استفاده از روانکار تقلبی نشوند. در اینجا سعی می‌کنیم نکات مهمی را در زمینه شناخت روغن صنعتی هیدرولیک پایه استری بیان کنیم. در پایان شما را با یک مرکز خرید معتبر انواع روغن‌های صنعتی به‌نام کینی اویل آشنا می‌کنیم تا با خیالی آسوده روانکار مورد نیاز خود را از این مجموعه معتبر در تهران تهیه کنید.

تعریف روغن صنعتی هیدرولیک ضد آتش پایه استری  

این نوع از روانکار صنعتی با داشتن فرمولاسیونی خاص به‌عنوان یک روغن نسوز شناخته می‌شود که دارای نقطه جوش یا نقطه احتراق بالایی است. همین ویژگی سبب شده تا روانکار به‌سختی آتش بگیرد و در صورتی که در معرض سوختن باشد سریع بتوان آن را خاموش کرد. البته این به معنی نسوختن روغن در هر شرایطی نیست بلکه روغن اگر در مجاورت با حرارت بسیار بالا قرار بگیرد ممکن است منجر به آتش سوزی شود. روغن هیدرولیک ضد آتش بسیار مناسب برای صنایعی است که در محیط کار احتمال خطر آتش سوزی و انفجار وجود دارد. به‌دلیل داشتن دمای احتراق و تبخیر بالا تاکنون یک روغن ایده‌ال برای چنین صنایعی شناخته شده است.

موارد استفاده از روغن هیدرولیک ضد آتش در صنعت

این روانکار در بعضی از صنایع همچون هوانوردی، ریخته گری، صنعت فولاد، خودرو سازی، ذوب آهن، معدن کاری و.. استفاده می‌شود. به‌کار گیری این نوع از روانکار در بعضی از فعالیت‌هایی همچون معادن و زغال سنگ زیر زمینی به‌طور قانونی اجباری است.

نگاهی بر اهمیت و ضرورت روغن هیدرولیک ضد آتش

 

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پایه استری

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پایه استری

نشت کردن روغن‌های هیدرولیکی در دمای بسیار بالا علاوه بر افزایش هزینه‌های سیستم بسیار خطرناک خواهد بود.  ممکن است پاشیده شدن قطرات روغن بر روی سطوح داغ منجر به آتش گرفتن آن شود و آتش سوزی بزرگی را رقم بزند. بنابر این برای جلوگیری از حوادث وحشتناک استفاده از روغن هیدرولیک ضد آتش بسیار ضروری و مهم است. این روانکارها علاوه بر داشتن خواص ضد احتراقی دارای ویژگی‌های مهم دیگری نیز هستند که شامل:

 • عدم کف زایی و ایجاد لجن
 • داشتن قدرت روانسازی بسیار بالا
 • جلوگیری از خوردگی، اکسیداسیون و زنگ زدگی

انواع روغن هیدرولیک ضد آتش

 • روغن نسوز سنتتیک
 • امولسیون‌های آب روغن
 • روغن ضد آتش با پایه آب – گلیکون

 طبقه بندی دیگری نیز از طرف سازمان استاندارد بین المللی ISO برای طبقه بندی روغن صنعتی هیدرولیک ضد آتش انجام گرفته که به شرح زیر است:

 • روغن HFAS این نوع از روغن هیدرولیک نسوز سنتتیک دارای بیش از ۴۰ درصد آب می‌باشد.
 • روغن HFAE در امولسیون این نوع از روغن در آب، بیش از ۸۰ درصد آب در آن قرار دارد.
 • روغن HFC این روغن دارای محلول آبدار همراه با غلیظ کننده گلایکول و پلی آلکالین در آب است.
 • روغن HFB امولیسون‌های آب و روغن که دارای بیش از ۶۰ درصد روغن‌های حل شونده هستند.
 • روغن HFDR این روانکار مطلق با استرهای فسفاته ترکیب شده است.
 • روغن HFDU این روغن نسوز دارای پایه سنتتیک است که مانند پلی استر و پلی آلکالین گلیکون به‌جز استرهای فسفاته
 • روغن HFDR این روانکار شامل انواع روغن مطلق ترکیب شده با استرهای فسفاته است.

 اهمیت بررسی مکان‌هایی که برای استفاده از روغن هیدرولیک ضد آتش مناسب است

 

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پایه استری

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پایه استری

اگر قصد خرید این نوع از روغن صنعتی دارید حتماً چند نکته زیر را به‌دقت مطالعه کنید:

 • در هنگام سفارش خرید هر نوع روانکار صنعتی باید میزان ریسک آتش سوزی برای تمامی تجهیزاتی که با روغن سر و کار دارند در نظر گرفته شود. باید عوامل ایجاد آتش سوزی و تجهیزاتی که در مجاورت با آتش هستند در نظر داشته باشید. این را باید بدانید که هر نوع روغنی که هیدرولیک باشد و یا نباشد اگر تحت فشار بالا کار کند امکان پاشیدن یا نشت آن در محیط زیاد است.
 • ممکن است فرسودگی یا خرابی مفاصل آب بندها و شلنگ‌ها سبب نشتی در سیستم شود. این مشکلات برای سیستم هایی که در دراز مدت کار می‌کنند یا در دست تعمیر هستند کاملا طبیعی است. در سیستم‌های هیدرولیک رسیدگی و به چنین مشکلاتی بسیار مهم است زیرا احتمال نشت روغن وجود دارد.
 • همین نشت کردن یا پاشیدن روغن ریسک آتش سوزی را در محیط‌هایی که تجهیزات در تماس با سطوح بسیار داغ قرار دارند مانند خشک کن‌های خاص یا کوره‌ها و کارخانه‌جات فولاد یک زمینه مساعد برای آتش سوزی است.
 • دانستیم که احتراق اولیه به‌دلیل بخارات و همین سیالات ایجاد می‌شود. لازم است استانداردهای مقاوم بودن روغن در برابر آتش سوزی برای صنایعی همچون قالب سازی، جوشکاری، تولید فلز برای تهیه این روانکار ضد آتش در نظر گرفته شود.

مزایای خرید روغن صنعتی مرغوب داخلی

در چند سال اخیر به‌دلیل رکود اقتصادی و تحریم‌ها واردات بسیاری از روانکارهای صنعتی خارجی به‌داخل کشور متوقف شد. خوشبختانه تولید کنندگان داخلی توانستند این روانکارها را با توجه به استانداردهای بین المللی در این عرصه تولید کنند. اینکه صنعتگران با خیالی آسوده روغن مورد نیاز خود را تهیه کنند سبب ایجاد یک ثبات قیمت در مقایسه با محصولات تقلبی خارجی شده که به‌طور قاچاقی به کشور وارد می‌شود. محصولات داخلی با داشتن تاریخ تولید و انقضاء مشخص امکان برنامه ریزی و خرید منظم را برای صاحبان صنعت فراهم می‌کند.

کینی اویل مرکز خرید معتبر و ارزان انواع روغن صنعتی

برای خرید روغن صنعتی هیدرولیک نباید به هر برند و فروشگاهی اعتماد کرد. زیرا هر فروشگاهی این نوع از روانکار صنعتی را به فروش نمی‌رسانند و باید مرکزی برای خرید انتخاب شود که به‌طور تخصصی در این عرصه فعال باشد. کینی اویل با داشتن بیش از سه دهه سابقه درخشان کاری در عرصه فروش انواع روانکارهای صنعتی در تهران توانسته به‌طور مستقیم و بدون واسطه محصولات خود را به‌دست مشتریان برساند. این امر سبب شده از هزینه تمام شده خرید روانکار صنعتی برای مصرف کننده مقرون و به صرفه باشد. شما  می‌توانید با مراجعه به وب سایت کینی اویل انواع روغن صنعتی و گریس را همراه با ویژگی و قیمت‌های آنها مشاهده کرده و سفارش خرید خود را تلفنی یا آنلاین انجام دهید. کارشناسان ما آماده هستند تا به تمامی سؤالات شما پاسخ داده و شما را در زمینه خریدی مناسب از این مجموعه معتبر و خوشنام یاری دهند. همه سفارشات در کمترین زمان ممکن و با بهترین شیوه بسته بندی برای شما به هر نقطه‌ای از ایران ارسال خواهد شد.بیشتر بخوانید:

روغن موتور صنعتی استاندارد api-sp

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری ماشین آلات راهسازی

تفاوت واسکازین با روغن موتور

ترفندهای روانکاری قسمت های مختلف شیر آلات

۱۰ ایراد در روغن کاری قطعات

بهترین روانکار جعبه دنده موتورهای تراکشن

بهترین روانکار زنجیر و سیم بکسل

کاربرد روغن فورج گرم

خرید روغن صنعتی بی واسطه و با کیفیت

لیست انواع روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

روغن صنعتی کینی اویل

روغن پاش صنعتی 

روانکارهای صنعتی 

اهمیت روغن کاری در سیستم های صنعت سیمان 

روغن کاری دستگاه های قوی چرم با کدام روغن بهتر است؟

روغن مینرال با روغن سنتیک چه تفاوتی دارد؟ 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*