-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت از جمله کار در شرایط سخت و دمای بالا در صنعت جزء روانکارهای پر مصرف است که نوع و میزان استفاده از این روغن بسیار اهمیت دارد. مهم‌ترین کاربرد این روغن صنعتی روانسازی و انجام عمل خنک کاری است که به‌منظور بالا بردن عملکرد بهینه دستگاه‌ها انجام می‌شود.

لازم است برای خرید روغن صنعتی مرغوب و با کیفیت به مراکز معتبر مراجعه کرده تا روانکار مورد نیاز خود را تهیه کنید. خوشبختانه در ایران چندین فروشگاه و مرکز خرید معتبر وجود دارد که کینی اویل با داشتن بیش از سه دهه سابقه درخشان در این عرصه یکی از مراکز معتبر در خرید انواع روغن صنعتی در تهران شناخته شده است.

توصیه می‌کنیم برای دیدن بیشتر محصولات و انواع روانکارهای این مجموعه به وب سایت کینی اویل مراجعه کنید و سفارش خرید خود را به راحتی از طریق تلفنی یا آنلاین انجام دهید. کارشناسان ما آماده هستند تا به سؤالات شما پاسخ داده و ثبت سفارشات را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

بررسی روغن گردشی و کاربردهای آن

کارکرد اساسی یک سیستم گردشی این است که مقدار مجاز و تعیین شده روغن را به بلبرینگ‌ها برساند. همان‌طوری که از نام سیستم مشخص است روغن از بلبرینگ جمع آوری شده و در هنگام عبور از سیستم روانکاری خنک و فیلتر می‌شود. یکی از پرکاربردترین روانکار در صنعت همین روغن گردشی می‌باشد که مناسب برای سیستم‌هایی بسته است که در عین نیاز به روانکار نیاز به انتقال حرارت نیز دارند و میزان آلودگی در آنها بالا می‌باشد.

این روانکار برای سیستم‌های هیدرولیکی و گردشی بسیار پرکاربرد است که بعضی از این سیستم‌ها شامل: گیربکس یا همان جعبه دنده، سیستم هیدرولیک پرس، سیستم‌های حاوی چرخ زنجیر، یاتاقان‌های ساده و دیگر دستگاه‌ها در صنعت نساجی است. روغن دنده صنعتی و روغن هیدرولیک دو نمونه از روغن‌های صنعتی گردشی پرکاربرد هستند که برای سیستم‌های چرخ دنده دار و سیستم‌های هیدرولیک در سطح گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بررسی روغن گردشی هیدرولیک در صنعت

 

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

پرکاربردترین روغن گردشی روغن هیدرولیک است که برای پرس‌های سبک و سنگین، جعبه دنده‌های بسته، انواع کمپرسور، سیستم‌های انتقال قدرت هیدرولیک، یاتاقان‌های ضد اصطکاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روانکار با مقاومت بالایی که در برابر خوردگی و اکسیداسیون دارد قابلیت فیلتراسیون آن عالی است. بیشتر روغن‌های هیدرولیک گردشی خاصیت ضدکف داشته و به راحتی قابلیت تفکیک پذیری آسان آب و هوا را دارند.

این روغن‌ها در سطح کیفیتی HL , HLP تولید می‌شوند. گریدهای قابل عرضه این روانکار شامل: 22، 32، 46، 68، 100، 150، 220 و 320 است. جدیدترین نوع روغن هیدرولیک گردشی با سطح کیفیتی HVLP تولید می‌شود که معمولاً در برابر تغییرات دما دارای تغییرات گرانروی کمتری است که در شرایط فشار و دمای بالا کاربرد وسیعی دارد.

 مشخصات کلی یک روغن گردشی مرغوب

یک روغن گردشی مناسب باید دارای ویژگیهای زیر باشد:

  • جلوگیری از تشکیل لجن و محافظت کامل در برابر اکسیداسیون و سایر مواد مضر
  • خاصیت ضد زنگ زدگی مطلوب، ضد اکسیداسیون و پایداری حرارتی بالا
  • قابلیت جداسازی سریع از آب
  • داشتن شاخص گرانروی نسبتاً بالا
  • جلوگیری از به‌وجود آمدن کف پایدار
  • داشتن عمر طولانی با حفظ خواص و ویژگی‌های خود

ویژگیهای روغن گردشی در برابر آب:

  • این روانکار دارای خواص تفکیکی عالی از آب می‌باشد.
  • به راحتی می‌توان آب را از سیستم روانکار تخلیه کرد.
  • در صورت وجود آب مانع از خوردگی آهنی در تمامی سطوح می‌شود.
  • سبب تسکین خستگی سطحی رابط‌ها و یاتاقان‌ها تحریک شده می‌شود.

بررسی سیستم روانکاری روغن گردشی

 

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

هر سیستم گردشی باید دارای تجهیزاتی همچون پمپ، مخزن، تجهیزات کنترلی و فیلتر است. البته بعضی از سیستم‌ها خاص‌تر و پیچیده‌تر هستند و دارای تجهیزاتی اضافی نظیر مبدل‌های حرارتی و سانتریفیوژ هستند که هر کدام وظیفه خاصی را بر عهده دارند. روغن صنعتی تمیز با درجه حرارت مناسب از طریق پمپ به‌داخل سیستم فرستاده می‌شود و با انجام روانکاری و انتقال حرارت روغن دوباره به مخزن اصلی باز می‌گردد.

در این قسمت از روش‌های متفاوت فیلتراسیون استفاده شده تا با حفظ کیفیت روغن دوباره از طریق پمپ در سیستم به گردش در بیاید. در این میان بعضی از سیستم‌هایی که گرمای زیادی تولید می‌کنند به خنک کاری بیشتری نیاز دارند بنابر این باید از مبدل حرارتی در سیستم گردشی روغن استفاده شود تا دمای روغن تا محدود مورد نظر حفظ شود. اگر میزان آلودگی در سیستم بیشتر باشد و یا نیاز به روغن خالص‌تری داشته باشیم می‌توان از سانتریفیوژ هم در مسیر روغن گردشی استفاده کرد.

اینکار باعث می‌شود تا انواع ترکیبات آلاینده آب و هوا در سیستم فیلتراسیون از روانکار خارج شوند که این عملیات به واسطه استفاده از سیستم مغناطیسی و گرما انجام می‌شود. تمامی مراحل گفته شده به‌طور دقیق به‌وسیله تجهیزات مختلف کنترل دما و فشار و.. در سیستم روغن گردشی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا روانکار با داشتن وضعیتی پایداری به روانسازی سیستم گردشی بپردازد. در صورتی که در این سیستم مقداری از کیفیت روغن کاهش پیدا کرد  لازم نسیت که تمام روغن موجود در سیستم تعویض شود بلکه مقداری روغن جدید به سیستم به‌منظور افزایش کیفیت روانکار به آن افزوده می‌شود.

نکاتی در ارتباط با خرید روغن گردشی

قبل از خرید روغن گردشی توصیه می‌شود دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید. این نوع از روانکار صنعتی دارای انواع مختلف با کارایی‌های گسترده‌ای است که باید با توجه به نیاز اقدام به خرید آن کرد. هرگز از روغن با ویسکوزیته‌ای متفاوت با ویسکوزیته توصیه شده برای دستگاه استفاده نکنید. در صورتی که تمایل به پیدا کردن یک معادل برای جایگزین کردن روغن دارید باید به استانداردهای روغن پایه مورد توجه داشته باشید.

استفاده از روغن گردشی مناسب علاوه بر بالابردن عمر دستگاه موجب افزایش عملکرد خوب آن در شرایط سخت می‌شود. پس از تهیه و استفاده از روغن به‌طور مرتب کیفیت آن را بررسی کرده  و به توصیه سازنده برای تعویض آن عمل کنید. اگر در زمینه خرید این روغن نیاز به‌دریافت مشاوه دارید با کارشناسان کینی اویل تماس بگیرد تا شما را در همه مراحل خرید روغن صنعتی نگه‌داری، حمل و نقل و مصرف آن به‌خوبی راهنمایی کنند.

کینی اویل مرکز خرید معتبر انواع روغن صنعتی

کینی اویل به‌عنوان یک مرکز خرید خوشنام و معتبر در تهران توانسته در طول سال‌ها فعالیت خود اعتبار صنعتگران زیادی را جلب کرده و روانکار مورد نیاز آنان را تأمین کند. حذف واسطه‌ها و رساندن مستقیم محصول به‌دست مشتریان سبب شده  تا روغن‌ها را با قیمتی مناسب در مقایسه با موارد مشابه در بازار به‌دست مصرف کنندگان برسد. رعایت دو اصل انصاف در قیمت و احساس تعهد نسبت به کیفیت روانکارها سبب شده تا همواره کینی اویل به‌عنوان یک مرکز خرید معتبر انواع روغن صنعتی همواره مورد توجه و استقبال قرار بگیرد.بیشتر بخوانید:

کاربرد نانو ذرات در روغن صنعتی

روغن موتور صنعتی استاندارد api-sp

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری ماشین آلات راهسازی

تفاوت واسکازین با روغن موتور

ترفندهای روانکاری قسمت های مختلف شیر آلات

۱۰ ایراد در روغن کاری قطعات

بهترین روانکار جعبه دنده موتورهای تراکشن

بهترین روانکار زنجیر و سیم بکسل

کاربرد روغن فورج گرم

خرید روغن صنعتی بی واسطه و با کیفیت

لیست انواع روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

روغن صنعتی کینی اویل

روغن پاش صنعتی 

روانکارهای صنعتی 

اهمیت روغن کاری در سیستم های صنعت سیمان 

روغن کاری دستگاه های قوی چرم با کدام روغن بهتر است؟

روغن مینرال با روغن سنتیک چه تفاوتی دارد؟

میدانید دیزل ژنراتور  چگونه کار میکند؟

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پای استری

روغن قالب در قالب سنگ مصنوعی مجاز است یا خیر؟ 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*