-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
گریس EP3 با EP2 چه تفاوتی دارد؟

گریس EP3 با EP2 چه تفاوتی دارد؟

گریس EP3 با EP2 چه تفاوتی دارد؟

گریس EP3 با EP2 چه تفاوتی دارد؟ در این مقاله سعی داریم به توضیح تفاوت این دو نوع گریس بپردازیم. لطفاً با ما همراه باشید تا پاسخ سؤالات خود را دریافت کنید.

گریس‌های حاوی صابون لیتیوم‌دار کاربرد بیشتری دارند که به گریس‌های مالتی معروف هستند. این گریس‌ها ویسکوزیته بالایی دارند و در روغن کاری طولانی مدت عملکرد خیلی خوبی ارائه می‌دهند. تنوع گریس و روانکار صنعتی زیاد است. باید بسته به کاربرد، دما و شرایط محیطی مورد نظر گریس مناسب مصرف خود را انتخاب کنید.

برای خرید گریس صنعتی و اطلاع از لیست قیمت انواع روانکارها با واحد فروش کینی اویل تماس بگیرید و در صورت نیاز از متخصصان این مجموعه مشاوره و راهنمایی دریافت کنید.

EP چیست؟

Extreme Pressure کلمه‌ای است که به طور مخفف به آن EP می‌گویند و کاربرد روانکار را تحت شرایط بار بالا توصیف می‌کند. در فرمولاسیون گریس هم افزودنی‌ فیزیکی هم شیمیایی به کار می‌رود تا به گریس قابلیت بارگذاری بالا یا عملکرد «EP» را بدهد. همیشه لازم نیست از گریس با عملکرد فشار شدید استفاده شود.

گریس‌های EP1،EP2 ،EP3 از محصولات پر کاربرد در صنعت هستند. این گریس‌های لیتیوم هیدروکسی استئارات مناسب محافظت بیشتر در برابر سایش، زنگ زدگی و شستشوی آب هستند.

آنها در گریدهای NLGI از 00 تا 3 با ویسکوزیته روغن پایه ISO VG 150 و 320 موجود هستند. گریس‌های  EP1،2 و 3 برای کاربردهای صنعتی مناسب است مثل کاربردهای سنگین که در آن فشارهای واحد یا بارهای ضربه‌ای بالا وجود دارد.

این گریس‌ها در برابر زنگ زدگی و خوردگی محافظ بی نظیری محسوب می‌شوند و در برابر شستشو با آب مقاوم هستند این ویژگی آن‌ها را برای تجهیزاتی که شرایط مرطوب دارند مناسب می‌کند.

گریس EP1 مناسب سیستم‌های متمرکز است. گریس EP2 و 3 گریس‌های چند منظوره هستند. محدوده دمای این گریس‌ها از 20- تا 130 درجه سانتی‌گراد است، اما اگر میزان روغن کاری بیشتر شود ممکن است در دماهای بالاتر هم استفاده شوند.

برای روانکاری چرخ دنده‌ها و یاتاقان‌ها در جعبه دنده‌های ضعیف آب بندی شده مناسب هستند و در بسیاری از کاربردهای صنعتی دیگر که روغن‌های معمولی قابل استفاده نیستند و نمی‌توان آن‌ها را در جعبه دنده‌ها و جعبه‌های زنجیر نگه داشت کاربرد دارند.

تفاوت گریس EP3 و EP2

 

گریس EP3 با EP2 چه تفاوتی دارد؟

گریس EP3 با EP2 چه تفاوتی دارد؟

 

گریس EP3 کارایی بالای دارد. این گریس‌های لیتیوم  برای محافظت بیشتر در برابر سایش، زنگ زدگی و شستشوی آب طراحی شده‌اند که در رده‌های 1 تا 3 در بازار موجود هستند. گریس EP1 برای سیستم‌های متمرکز مناسب است.

گریس EP2 و EP3 گریس‌های عمومی محسوب می‌شوند. گریس EP3 با کیفیت بالا و پایداری مکانیکی مناسب ظرفیت حمل بار زیاد و محافظت در برابر خوردگی دارد. ساخته شده از پلیمر برای استفاده در محیط‌های مرطوب و هنگام استفاده در برابر آب مقاوم است.

کاربرد گریس EP3

گریس EP3 برای روانکاری انواع ماشین آلات در شرایط سخت و گستره دمایی وسیع از 120 درجه تا 20- درجه سانتی‌گراد مناسب است. این روانکار صنعتی در انواع یاتاقان‌های ماشین آلات در شرایط بسیار سخت و آب بندی پمپ‌ها به کار می‌رود.

گریس EP1 قابلیت پمپاژ درجه حرارت مناسب را دارد و برای سیستم‌های روانکاری متمرکز و سایر مواردی که عملکرد دمای پایین لازم است مناسب هستند. گریس EP2 برای کاربردهای چند منظوره در ضد یخ و یاتاقان‌های ساده، بوش و پین‌ها در شرایط عادی کار مناسب هستند.

گریس EP3 مناسب مواردی است که حداکثر محافظت در برابر نفوذ آب یا آلاینده‌های جامد را لازم دارند. گریس‌هایEP روان کننده‌های چند منظوره ای هستند که برای استفاده در تجهیزات گریس فشار قوی استفاده دارند.

ممکن است گریسEP به عنوان روان کننده عمومی صنعتی و اتومبیل استفاده شود. گریس EP3 برای سیستم‌های روانکاری متمرکز عالی است.

ویژگی و مزایای استفاده از گریس EP3

  • عملکرد خوبی در زمینه محافظت در برابر خوردگی، پمپاژ دمای پایین و عمر مفید درجه حرارت بالا دارد.
  • زیر بار سنگین سایش، شوک و لرزش را کاهش می‌دهد.
  • در برابر زنگ زدگی و خوردگی محافظ است و مقاوم در برابر شستشوی آب و مناسب برای حفاظت از تجهیزات و روانکاری مناسب حتی در صورت وجود آب
  • عمر طولانی در محیط‌های مرطوب برای کاهش هزینه‌ها
  • قابلیت پمپاژ خوب در سیستم‌های متمرکز
  • قدرت چسبندگی عالی به فلزات
  • ظرفیت بالا برای جابجایی آب
  • ثبات عالی

EP2 چه نوع گریسی است؟

 

گریس EP3 با EP2 چه تفاوتی دارد؟

گریس EP3 با EP2 چه تفاوتی دارد؟

 

یکی از انواع گریس روان کننده مورد استفاده در خودروها، گریس لیتیوم EP2 است. این گریس با صابون لیتیوم برای فشارهای شدید ضخیم شده است.

صابون‌ها روغن را پراکنده و ویسکوزیته می کنند تا ژل‌های پایدار گریس‌ها را ایجاد کنند. گریس EP2 به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد برای استفاده در یاتاقان‌های بار سنگین و شرایط کاری نامطلوب به شدت توصیه می‌شود.

گریس EP2 ضد آب است یا خیر؟

این گریس با صابون لیتیوم و افزودنی‌های فشار شدید غلیظ شده که آن را برای انواع بلبرینگ‌هایی که تحت بارهای سنگین و دمای بالا کار می‌کنند مناسب کرده است. مزایای استفاده از گریس EP2 مقاومت خوب در برابر بارهای بالا است و همچنین این گریس ضدآب است

ویسکوزیته گریس EP2 چقدر است؟

EP2 یک گریس صنعتی چند منظوره با کارایی بالا است که مبتنی بر لیتیوم هیدروکسی استئارات برای محافظت بیشتر در برابر سایش، زنگ زدگی و شستشوی آب است. این گریس با ویسکوزیته روغن پایه ISO VG 150 تولید شده است.

آیا گریس EP2 و EP3 با هم فرق دارند؟

EP2 برای کاربردهای چند منظوره در یاتاقان‌های ضد اصطکاک و ساده، بوش‌ها و پین‌ها در شرایط عملیاتی معمولی مناسب است اما گریس EP3 یک گریس سفت‌تر است که برای کاربردهایی که حداکثر حفاظت در برابر نفوذ آب یا آلاینده‌های جامد را می‌خواهد کاربرد دارد.

کینی اویل یکی از فعال‌ترین مجموعه‌های مشاور، تهیه و عرضه مستقیم انواع فرآوردهای نفتی فروش روانکار و گریس صنعتی با برندهای معتبر داخلی است. کینی اویل در صورت درخواست شما مشتری عزیز می‌تواند روغن صنعتی مورد نیاز شما را تهیه و ارسال کند.

تجربه ثابت کرده که در توزیع مستقیم و بدون واسطه انواع روانکار صنعتی تأخیر در تحویل کالاهای حساس موجب ورود خسارت شدید و توقف کامل دستگاها می‌شود. در راستای این امر کینی اویل با حمل و نقل مناسب در کوتاه‌ترین زمان سفارشات شما را در هر نقطه از ایران سریع به دستتان می‌رساند.بیشتر بخوانید:

ویژگی گریس پایه مس مرغوب

گریس لیتیوم کمپلکس PX3-220 LX2 را بیشتر بشناسید

ویژگی و کاربرد گریس پایه تفلون در صنایع مختلف

مشخصات و کاربرد گریس دور بالا در کارخانه فولاد

گریس صنایع نساجی را چقدر میشناسید؟

کاربرد گریس پایه بنتون

پخش گریس پایه کلسیم نمره 3

گریس پمپ همراه با روانسازی دنده ها

بررسی انواع گریس خور

موارد کاربرد گریس

گریس صنایع غذایی

قیمت گریس نسوز

خرید گریس پلاستیک مرغوب

خرید گریس صنایع کشاورزی با مطلوبترین قیمت

خرید گریس سیم بکسل آسانسور

بهترین گریس صنعتی برای انواع پمپ دستی 

کاربرد گریس شیرهای سر چاهی نفت و گاز

نحوه کار با گریس رینگ کوره های سیمانی

مهمترین نکات در گریس کاری قسمت های گریس خور در کارخانه

تاثیر گریس کلسیم سولفنات در صنایع ذوب آهن و فولاد

گریس کاری در ریخته گری تزریقی پلاستیک چطور انجام می شود؟

کار با گریس کلسیم سولفات در صنایع ذوب آهن 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*