-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
روشهای صرفه جویی روانکار در کارخانه فولاد

روشهای صرفه جویی روانکار در کارخانه فولاد | کینی اویل

روشهای صرفه جویی روانکار در کارخانه فولاد 

روشهای صرفه جویی روانکار در کارخانه فولاد را در این مقاله با هم بررسی می‌کنیم. روانكاری در يك مجتمع فولاد سازی که طيف وسيعی از ماشين آلات و تجهيزات در آن فعال هستند یک چالش اساسی است. تجهيزات كارخانه‌هاي فولاد در شرايط خاص عملياتی کار می‌کنند مثل بارهای سنگين، سرعت‌های بسيار بالا، دماهای پايين تا دماهای خيلي بالا، محيط‌های آلوده به گرد و غبار، محيط‌های اسيدی و مرطوب، در نتیجه انتخاب روانكار مناسب برای عملكرد مناسب که ایمنی تجهيزات در كارخانه‌های فولاد را تأمین کند بسيار ضروری است.

روانكاری مناسب مي‌تواند مشكلات مختلف را كه ممکن است توقف خطوط توليد را در پی داشته باشد برطرف كند. روانكاری غير اصولی و نامناسب می‌تواند باعث بيش از 30 درصد از خرابی‌ها و توقف توليد شود.

تهيه روانكار با كيفيت عالی ممكن است کمی باعث افزایش هزينه شود اما از نظر كاركرد بدون مشكل، كاهش نياز به تهيه لوازم يدكي و صرفه جويی‌های مربوطه در طولانی مدت بسیار به صرفه‌تر است. برای خرید روغن صنعتی می‌توانید از طریق سایت کینی اویل اقدام کرده و به صورت آنلان سفارش خود را در سریع‌ترین زمان ممکن ثبت نمایید.

بهبود عملیات روانکاری در صنعت فولاد

 

روشهای صرفه جویی روانکار در کارخانه فولاد

روشهای صرفه جویی روانکار در کارخانه فولاد

 

تجهیزات روغن کاری شده در فولاد بسیار زیاد و برای تولید حیاتی هستند. میلیون‌ها بلبرینگ، گیربکس، موتورهای دیزلی سنگین و سیستم‌های هیدرولیک در صدها کارخانه در سراسر جهان وجود دارند.

بررسی و تحلیل روغن

بررسی روغن یکی از مباحث مهم در صنایع است که در کاهش مصرف روغن و نگهداری تجهیزات کارخانه‌ای نقش مهمی دارد. سلامت روانکار عاملی است که روغن جدید و روغن استفاده ‌شده را از هم جدا کرده و میزان و تعداد دفعات تعویض آن را نشان می‌دهد

روانکاری خودکار

سیستم روانکاری خودکار یکی از عواملی است که در صرفه‌جویی مصرف روغن مهم است اما کمتر به آن توجه می‌شود. با داشتن یک پمپ، کنترل کننده و دستگاه اندازه‌گیری می‌توان میزان روغن یا گریس مورد نیاز را مشخص کرد. هنوز خیلی از کارخانه‌ها از سیستم‌های روانکاری دستی استفاده می‌‎کنند.

خیلی از پرسنل در روانکاری دستی صحیح و دقیق عمل می‌کنند اما هستند افرادی زیاد دقت نمی‌کنند و بیشتر یا کمتر از حد لازم از روانکار استفاده می‌کنند. با استفاده از سیستم روانکاری خودکار عامل خطای انسانی از بین رفته و استفاده از روانکار دقیق‌تر و حساب‌شده انجام می‌شود.

ذخیره روغن

 

روشهای صرفه جویی روانکار در کارخانه فولاد

روشهای صرفه جویی روانکار در کارخانه فولاد

 

ذخیره‌ مناسب و انتقال مناسب روانکار هم خیلی مهم است. ماندن روغن آلوده در دستگاه به اندازه‌ ریختن روغن اشتباه در دستگاه آسیب زا است و اگر تولید کننده به روانکار اهمیت ندهد تجهیزات به سرعت دچار مشکل خواهند شد و خط تولید با خطر توقف روبه‌رو می‌شود.

بهتر است کارخانه‌ها تمامی روانکارهای خود را با استفاده از رنگ‌های مختلف طبقه‌بندی کنند و برچسب رنگی مربوط به روانکار هر دستگاه را روی خود دستگاه نصب کنند تا خطر ریخته شدن روانکار اشتباه در دستگاه به حداقل برسد.

همچنین تهیه‌ فهرستی از انواع گریس‌ها، روغن‌ها و دستگاه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند هم بسیار مهم است که آن را برای شناسایی بهتر نزدیک به واحد نگهداری سیالات قرار دهند.

بسته بندی روانکار

بسته بندی روانکارها متفاوت است. چهار بسته اصلی روانکار صنعتی عبارتند از سطل (20 لیتر)، درام (200 لیتر)، توت (1600 لیتر) و مخازن فله، برای انتخاب بسته بندی مناسب برای نیاز خود به موارد زیر دقت کنید:

میانگین میزان مصرف شما چقدر است؟ بر اساس نرخ مصرف خود، باید بتوانید میانگین مصرف خود را در یک دوره زمانی مشخص کنید.

یک انبار ایمن را برای پر کردن مجدد اضطراری و تأخیر در تحویل انتخاب کنید.

زمان تحویل استاندارد فروشنده چقدر است؟ بسته به نوع روانکار، و محل کارخانه شما میانگین تحویل می‎‌تواند متغیر باشد. برخی از مایعات تخصصی نیاز به زمان بیشتری دارند تا به دست شما برسند. باید برای ذخیره سازی زمان تحویل را به طور حدودی مشخص کنید.

چقدر فضا برای ذخیره سازی دارید؟ فضای ذخیره سازی شما تعیین می‌کن.د کدام نوع بسته و حجم را می‌توانید انتخاب کنید.

وضعیت انبار شما چگونه است؟ محیط ذخیره سازی و روش‌های ذخیره سازی می‌تواند تا حد زیادی بر عمر مفید روان کننده مؤثر باشد. به عنوان یک قاعده کلی، یک فضای تمیز و خشک با دمای ثابت و متوسط ​​همراه با قفسه بندی مناسب عمر مفید روان کننده را به حداکثر می‌رساند. یک محیط کثیف و مرطوب با دماهای متغیر تا حد زیادی عمر مفید مورد انتظار را کم می‌کند.

زمان معقول برای ذخیره سازی

بیشتر روانکارها عمر مفیدی دارند که توسط تولید کنندگان بر اساس مواد افزودنی روان کننده اعلام می‌شود. به عنوان مثال، روان کننده‌های حاوی بازدارنده زنگ ممکن است پس از شش ماه ذخیره سازی عملکرد خود را از دست بدهند.

اما برخی از سیالات توربین با دوز افزودنی سبک ممکن است تا سه سال در انبار باقی بمانند. اطلاعات زمان ماندگاری برای هر محصول را از تامین کننده یا سازنده آن بپرسید. یاد بگیرید که چگونه تاریخ کد گذاری شده روی برچسب ظرف را بخوانید.

شرایط زیر تأثیر نامطلوبی بر عمر ذخیره سازی روان کننده دارد:

دماهای متغیر: نوسانات دما باعث حرکت هوا بین جو و فضای سر ظرف می‌شود. برای ظروف نیمه پر این حرکت هوا افزایش می‌یابد. اگرچه درام مهر و موم شده است و روان کننده نشت نمی‌کند اما یک محفظه سفت و سخت هم هنگام کاهش و افزایش دما تأثیر می‌پذیرد. همراه با هوا، رطوبت و ذرات ریز معلق در هوا وارد ظرف روغن می‌شوند که منجر به تخریب پایه و مواد افزودنی می‌شود.

درجه حرارت بالا: گرم یا سرد شدن شدید می‌تواند باعث تخریب شیمیایی شود. بازدارنده‌های زنگ ممکن است پس از شش ماه از ذخیره سازی عادی عملکردشان را از دست بدهند. بسته به فرمولاسیون یک بازدارنده زنگ ممکن است حلالیت ضعیفی در روغن‌های پایه داشته باشد که منجر به رسوب در طول ذخیره سازی می‌شود.

روانکاری سالم و به دور از آلودگی

حتی زمانی که بهترین مراقبت ممکن برای نگهداری روانکارها انجام شود در هنگام پر کردن سیستم‌ها در معرض آلودگی قرار می‌گیرند. بنابراین کاملاً ضروری است که روان کننده قبل از ورود به تجهیزات با یک عنصر مناسب فیلتر شود.

مطمئن شوید که تجهیزات انتقال برای روانکار مناسب است و مطمئن شوید که روان کننده فیلتر شده است. اگر روش ذخیره سازی شما طوری است که روان کننده در معرض محیط‌های مرطوب است فیلتر دو مرحله‌ای با عنصر فیلتر جذب کننده آب را حتماً انجام دهید.

هنگام انتقال روان کننده‌ها از استفاده از ظروف گالوانیزه خودداری کنید زیرا افزودنی موجود در روان کننده ممکن است با روکش روی واکنش داده و باعث تشکیل صابون‌های فلزی شوند که دهانه‌ها و روزنه‌های کوچک ماشین آلات صنعتی را مسدود می‌کند.

اگر قصد خرید روغن صنعتی دارید برای دریافت مشاوره و شناخت بهترین و مناسب‌ترین انواع گریس و روغن با کینی اویل تماس بگیرید تا محصولی که نیازتان را برطرف می‌کن به شما معرفی شود. کینی اویل انواع گریس و روغن صنعتی را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب به شما مصرف کننده عزیز ارائه می‌دهد. کافیست یکبار امتحان کنید.بیشتر بخوانید:

روغن مخصوص دستگاه تراش کدام است؟

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

کاربرد نانو ذرات در روغن صنعتی

روغن موتور صنعتی استاندارد api-sp

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری ماشین آلات راهسازی

تفاوت واسکازین با روغن موتور

ترفندهای روانکاری قسمت های مختلف شیر آلات

۱۰ ایراد در روغن کاری قطعات

بهترین روانکار جعبه دنده موتورهای تراکشن

بهترین روانکار زنجیر و سیم بکسل

کاربرد روغن فورج گرم

خرید روغن صنعتی بی واسطه و با کیفیت

لیست انواع روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

روغن صنعتی کینی اویل

روغن پاش صنعتی 

روانکارهای صنعتی 

اهمیت روغن کاری در سیستم های صنعت سیمان 

روغن کاری دستگاه های قوی چرم با کدام روغن بهتر است؟

روغن مینرال با روغن سنتیک چه تفاوتی دارد؟

میدانید دیزل ژنراتور  چگونه کار میکند؟

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پای استری

روغن قالب در قالب سنگ مصنوعی مجاز است یا خیر؟

مشخصات فنی روغن صنعتی در ماشین آلات کارخانه ها 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*