-09036130717 – 09928388639

تهران،هفتم تیر میدان مفتح جنوبی خیابان ورزنده نبش ملک الشعرای بهار

با ما در ارتباط باشید
روغن مناسب برای ژنراتور

کاربرد روغن در ژنراتور

روغن مناسب برای ژنراتور

روغن مناسب برای ژنراتور را می‌شناسید؟ برای کاهش اصطکاک و کارکردن ژنراتور باید به طور منظم روغن آن را عوض کنید. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که بدانید برای ژنراتور به چه روغن‌هایی می‌توان اعتماد کرد.

برای خرید روغن صنعتی و اطلاع از قیمت محصولات کینی اویل با واحد فروش این مجموعه تماس بگیرید تا شما را در خریدی بهینه راهنمایی کنند.

نوع روغن مصرفی و تعویض به موقع آن در دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مختلف از جمله دستگاه ژنراتور در افزایش طول عمر، افزایش کارایی دستگاه و کاهش استهلاک آن اهمیت زیادی دارد.

مجموعه کینی اویل با ارائه مشاوره درست شرایط داشتن دستگاه ژنراتوری سالم و استفاده از روغن‌های معتبر و همچنین انتخاب صحیح نوع روغن را به شما می‌گوید.

ژنراتوراها از روغن برای روانکاری مجموعه دوار داخل موتور استفاده می کنند تا سایش موتور کم شود و موتور شما عمر طولانی‌تری داشته باشد.

با گذشت زمان این روغن تجزیه شده و اثر آن کمتر می‌شود که می‌تواند اجزای موتور شما را مستعد ساییدگی و پارگی کند. پیروی از برنامه تعمیر و نگهداری تولیدکننده برای تعویض روغن می‌تواند تا حد زیادی از آسیب موتور جلوگیری کند.

انواع روغن برای ژنراتورهای برق یکسان نیستند. انتخاب آنها به طیف گسترده‌ای از عوامل، از جمله نوع ژنراتور، شرایط کار و نوع سوختی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.

روغن دیزل ژنراتور

 

روغن مناسب برای ژنراتور

روغن مناسب برای ژنراتور

 

یک نوع روغن خاص در دیزل ژنراتور استفاده می‌شود که به آن روغن دیزل می‌گویند. این روغن به دلیل داشتن مواد افزودنی طول عمر و کارایی دستگاه را بیشتر می‌کند. برای روان‌سازی موتورهای دیزلی، کامیون‌ها، دستگاه‌های تولید کننده برق از روغن دیزل ژنراتور استفاده می‌شود.

روغن دیزل ژنراتور را کی عوض کنیم؟

روغن ژنراتور به مرور زمان خاصیت روان کنندگی خود را از دست داده و آلوده می‌شود. به همین دلیل باید بعد از مدتی عوض شود. برای اینکه متوجه شوید در چه زمانی باید اقدام به تعویض روغن دیزل ژنراتور کنید می‌توانید به دفترچه راهنمای موتور ژنراتور مراجعه کرده و ببینید شرکت تولید کننده چه زمانی را توصیه کرده است.

همچنین می‌توانید به صورت دستی روغن دیزل دستگاه را بررسی کنید. برای این کار باید گیج مخصوص روغن را از جای خود خارج کرده و با استفاده از یک دستمال کاملاً تمیز کنید.

حالا دوباره گیج را داخل دستگاه فرو برده و خارج کنید حالا سطح روغن دیزل ژنراتور را نگاه کنید. ممکن است سطح روغن دیزل کم شده باشد که این اتفاق می‌تواند برای دستگاه مشکل ساز شود. بعد رنگ و بوی روغن را چک کنید.

چگونه روغن مناسب برای ژنراتور انتخاب کنیم؟

باید نوع ژنراتور تجاری، صنعتی یا مسکونی را بدایند و روغن‌ صنعتی مناسب برای آن را بشناسید. برای انتخاب روغن ژنراتور باید طیف وسیعی از عوامل را باید در نظر گرفت که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

ویسکوزیته روغن

 

روغن مناسب برای ژنراتور

روغن مناسب برای ژنراتور

 

روغن صنعتی بر اساس ویسکوزیته رتبه بندی می‌شوند. ویسکوزیته ضخامت روغن است. هرچه روغن رقیق‌تر باشد در هوای سردتر روان‌تر می‌شود و هنگام روشن کردن موتور راحت‌تر حرکت می‌کند. روغن سنگین‌تر در هوای گرم برای محافظت از اجزای موتور مورد نیاز است.

ویسکوزیته یکی از ویژگی‌های ضروری است که در انتخاب روغن ژنراتور باید در نظر گرفته شود که سطح مقاومت روغن در برابر جریان و برش را نشان می‌دهد.

عوامل زیادی بر ویسکوزیته روغن تأثیر می‌گذارند از جمله سطح آلودگی آب، سطح آلودگی ذرات و شکل کلی و سن موتور، دمای ژنراتور بر ویسکوزیته روغن خیلی مؤثر است.

قبل از خرید روغن صنعتی همیشه مشخصات سازنده اصلی تجهیزات را بررسی کنید. درجه‌های ویسکوزیته بر اساس معیارهای متعددی از جمله دمای محیط تعیین می‌شود.

هر نوع روغن ژنراتور دارای یک برچسب خاص است مانند W-20 5 که اولین عدد در کد بیان می‌کند که چگونه روغن را می‌توان در دماهای سرد پمپ کرد و دمای راه اندازی موتور را ذکر می‌کند. شماره دوم در کد توضیح می‌دهد که روغن چقدر در برابر رقیق شدن در دماهای بالا یا دمای معمولی مقاوم است.

دما را در نظر بگیرید

گفتیم که دمای ژنراتور بر ویسکوزیته روغن تأثیر دارد. مثلاً اگر قصد دارید از ژنراتور در دماهای زیر صفر استفاده کنید روغنی نیاز دارید که بتواند با آن دما سازگاری داشته باشد.

یعنی روغن ژنراتوری که عدد اول کمتری داشته باشد مانند W-30 5 که عملکرد ژنراتور را در دماهای پایین تا 28- درجه سانتی گراد بهبود می‌بخشد.

هنگام کار در محیط گرم از روغن با عدد دوم بالاتر مانند روغن W-40 15 استفاده کنید. اکثر موتورهای بنزینی دارای گریدهای ویسکوزیته W-205 ،5W-20 و W-200 هستند اما موتورهای دیزلی دارای گریدهای W-40 15 و W-405 هستند. با انتخاب روغن با شاخص ویسکوزیته مناسب دوام و طول عمر ژنراتور را بهبود ببخشید.

از برندهای معتبر خرید کنید

همیشه روغن ژنراتورهای تولید شده توسط شرکت‌های مورد اعتماد را انتخاب کنید. روغن موتور را با گواهینامه و سطح عملکرد و کیفیت بالا انتخاب کنید.

برای انتخاب روغن ژنراتور کینی اویل همراه قابل اعتماد شما است. هر سؤالی در مورد انتخاب روغن صنعتی دارید می‌توانید با مشاوران کینی اویل تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

با ثبت سفارش آنلاین محصول مورد نیاز شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل به شما تحویل داده خواهد شد. کینی اویل انواع گریس و روغن صنعتی را با تضمین کیفیت و قیمت به شما ارائه خواهد داد.

سؤال دیگری که در مورد روغن ژنراتور و روان کننده‌ها مطرح می‌شود این است که از روغن مصنوعی استفاده کنید یا روغن معدنی؟

روغن‌ها و روان‌کننده‌های مصنوعی از راه‌های مختلف به ژنراتور کمک می‌کنند. روغن‌های مصنوعی از مولکول‌های نفت ساخته می‌شوند که ابتدا تجزیه شده و سپس بازسازی می‌شوند.

این فرآیند به ساختار مولکولی یکنواخت‌تر کمک می‌کند که مصرف انرژی را کاهش می‌دهد و کارایی را بیشتر می‌کند. بر خلاف روغن‌های معدنی روان‌کننده‌های مصنوعی ناخالصی‌ها و آلاینده‌های کمتری دارند. روغن‌های مصنوعی شاخص ویسکوزیته بالاتری دارند و تعمیر و نگهداری ژنراتور را بهبود می‌بخشند.

همچنین پایدارتر از روغن‌های معدنی هستند که در شرایط سخت کاری بسیار مهم است. روغن‌های مصنوعی نازک‌تر هستند و از طریق پیشرفت‌های شیمیایی ساخته دست بشر به نفع موتورها طراحی شده‌اند.

توجه به این نکته ضروری است که اگر از روغن مصنوعی برای استفاده در ژنراتور بهره می‌برید نباید از روغن تک یا چند درجه استفاده کنید زیرا این روغن‌ها در طول زمان می‌توانند باعث آسیب شوند.

پیشنهاد کینی اویل

روغن‌ها و روان کننده‌ها از تجهیزات شما در برابر سایش محافظت می‌کنند، زمان خرابی را به حداقل رسانده و نیاز به تعمیر ژنراتور را کاهش می‌دهند. به همین دلیل باید نوع ژنراتور خود را بشناسید دفترچه راهنمای سازنده را بخوانید و روغن را با شاخص ویسکوزیته مناسب انتخاب کنید.

حتماً مطمئن شوید که از شرکت‌های معتبر روغن موتور خریداری می‌کنید. اگر روغن صنعتی را برای مقاصد تجاری یا صنعتی خریداری می‌کنید مطمئن شوید که بالاترین استانداردهای صنعتی را دارند.بیشتر بخوانید:

روغن گردشی با کاربردهای متفاوت

کاربرد نانو ذرات در روغن صنعتی

روغن موتور صنعتی استاندارد api-sp

روغن کاری استاندارد بیل مکانیکی

روغن کاری ماشین آلات راهسازی

تفاوت واسکازین با روغن موتور

ترفندهای روانکاری قسمت های مختلف شیر آلات

۱۰ ایراد در روغن کاری قطعات

بهترین روانکار جعبه دنده موتورهای تراکشن

بهترین روانکار زنجیر و سیم بکسل

کاربرد روغن فورج گرم

خرید روغن صنعتی بی واسطه و با کیفیت

لیست انواع روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

روغن صنعتی کینی اویل

روغن پاش صنعتی 

روانکارهای صنعتی 

اهمیت روغن کاری در سیستم های صنعت سیمان 

روغن کاری دستگاه های قوی چرم با کدام روغن بهتر است؟

روغن مینرال با روغن سنتیک چه تفاوتی دارد؟

میدانید دیزل ژنراتور  چگونه کار میکند؟

ویژگی روغن هیدرولیک ضد آتش پای استری

روغن قالب در قالب سنگ مصنوعی مجاز است یا خیر؟

مشخصات فنی روغن صنعتی در ماشین آلات کارخانه ها

روغن مخصوص دستگاه تراش کدام است؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه

*